واکنش رهبر انصارالله یمن به بمباران زندان اسیران جنگی

  • انتشار: ۱۱ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 68833
عبد الملک بدر الدین حوثی

رهبر انصارالله یمن در سخنانی ضمن خائن خواندن نیروهای وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی جنایت این ائتلاف در بمباران بازداشتگاه نگهداری اسرا متعلق به انصارالله در یمن را محکوم کرد.

به نقل از شبکه المسیره، عبد الملک بدر الدین حوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنانی ضمن تبریک به ملت یمن به مناسبت آغاز سال جدید هجری قمری نسبت به حمله یکشنبه عربستان به بازداشتگاه نگهداری اسرا در نزد انصارالله واکنش نشان داد.

وی ضمن محکوم کردن این اقدام، گفت: دشمن عمدا بازداشتگاه اسرا را هدف قرار داده است، این حمله درحالی انجام شد که تعداد زیادی از این اسیران برای خروج از این بازداشتگاه در چارچوب توافقنامه تبادل اسرا آماده می‌شدند.

حوثی همچنین اظهار کرد: ارتکاب این جنایت اوج کینه توزی، ورشکستگی اخلاقی و انسانی،  سرخوردگی و بن بست متجاوزان در نبرد علیه ملت ما را نشان می‌دهد. جنایت متجاوزان در حق اسیران گواه دیگری بر این موضوع است که ائتلاف متجاوز خون همه ملت یمن و حتی سرسپردگان خودش را مباح می‌داند.

رهبر انصارالله یمن ادامه داد: سعودی‌ها و اماراتی‌ها به خیانتکاران به عنوان کالا می‌نگرند که هرگونه می‌خواهند با آنها رفتار می‌کنند. آنان که به دشمن خدمت می‌کنند و آنها را یاری می‌دهند و از جنایات آنها علیه ملتشان حمایت می‌کنند، امروز شاهد آن هستند که هیچ‌گونه کرامت و ارزشی ندارند.

این مقام یمنی تصریح کرد: سعودی‌ها و اماراتی‌ها خائنان را به جنگ می‌فرستند و هنگامی که عقب می‌نشینند آنها را می‌کشند و گاهی نیز آنها را هدف قرار می‌دهند تا به آنها فشار وارد کنند. به تمامی کسانی که در کنار دشمن می‌جنگند یا فرزندان‌شان را به جبهه‌ها در کنار متجاوزان می‌فرستند، توصیه می‌کنیم که  تقوای الهی پیشه کرده و در محاسبات‌شان بازنگری کنند، چرا که این رفتارها نوعی ماجراجویی اشتباه و زیانی وحشتناک محسوب می‌شود.

وی همچنین افزود: امروز کسانی که خود در خیانت علیه کشورشان دست داشته‌اند، اعتراف می‌کنند آنچه در کشور جریان دارد، اشغالگری و تجاوز است.

حوثی در ادامه خاطرنشان کرد: اتفاقات اخیر در عدن و شبوة نشان داد که بیگانگان بر صحنه تسلط دارند. این حوادث همچنین نشان دادند که این ابزارهای محلی (یمنی‌های حامی ائتلاف) اگر کمی از مسیر دستورات عربستان و امارات خارج شوند، چگونه مجازات خواهند شد. زمانی که عده‌ای با خوشحالی و بدون اجازه سعودی به عدن آمدند، فوراً اخراج شدند و رویاها و امیدهای آنها نابود شدند.

رهبر انصارالله یمن گفت: خائنان اجازه ندارند به اندازه سرانگشتی از مسیری که برایشان در راه خدمت به منافع اجنبی تعیین شده است، منحرف شوند. کسانی که ملت، استقلال و کرامت خود را بفروشند، به طرز وحشتناکی ورشکسته‌اند.

وی خطاب به این افراد گفت: اگر موضعی نسبت به مباح شمردن خون اسیرانتان توسط دشمنان ندارید، پس بیشتر و بیشتر متضرر خواهید شد.