والی نیمروز از انهدام ۹ کارخانه بزرگ تولید مواد مخدر در این ولایت خبر داد

  • انتشار: ۲ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 42648

مسوولان محلی در نیمروز اظهار دارند: پس از بررسی های استخباراتی نیروهای ا منیتی در نیمروز خسارات هنگفتی به مخالفین مسلح دولت وارد شد .

محمد سمیع والی ولایت نیمروز با اشاره به افزایش تعداد گروه های مخالف مسلح دولت و مافیایی مواد مخدر در این ولایت گفت: به تازگی نیروهای خارجی در ولایت نیمروز پس از بررسی های اطلاعاتی در این ولایت ۹ کارخانه تولید مواد مخدر در منطقه دشت بکواه را منهدم کرده اند.

وی افزود: در حال حاضر منطقه دشت بکواه در نیمروز یکی از بزرگترین مراکز تولید هیروئین در این ولایت است.

والی هرات همچنان گفت: با تخریب مراکز تولید هر نوع مواد مخدر در افغانستان خود کمک بزرگی به کاهش قاچاق مواد مخدر و معتادین میکند.

والی فراه تاکید دارد: ناامنی فراه تاثیر مستقیم بر ولایت نیمروز داشته و هرگونه تخریب کارخانه های مواد مخدر در این ولایات سبب می‌شود تا امنیت بهتر و بیشتر از گذشته تامین شود و خسارات هنگفتی به طالبان و گروه های مخالف مسلح دولت وارد شود.

وی گفت با از بین رفتن تولید مواد مخدر و قاچاق آن در افغانستان میزان معتادین کاهش خواهد یافت و از سوی دیگر فعالیت های تروریسم کمرنگ خواهد شد.

این در حالیست که نزدیک به یک ماه گذشته ماموریت حمایت قاطع اعلام کرد، نیروهای هوایی افغانستان با همکاری نیروهای آمریکایی ۱۱ حمله هوایی بر مراکز تولید و توزیع مواد مخدر در ولایت های نیمروز و فراه انجام داده است . آمارها نشان می دهد که بیش از ده درصد خاک افغانستان زیر نفوذ گروه های مخالف دولت است که در بیشتر مناطق تحت کنترل آنان مواد مخدر کشت و تولید می شود.