والی ننگرهار: مخالفان با استفاده از کارت افراد نظامی علیه دولت می جنگند

  • انتشار: ۲۱ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 24226

مقام‌ها در ولایت ننگرهار می‌گویند که استفادۀ از کارت‌‌های شناسایی کارمندان حکومتی و اسلحۀ آنان از سوی مخالفان سبب شده است که ناامنی‌ها در این ولایت افزایش یابد.

گلاب‌ منگل، والی ننگرهار می‌گوید که مخالفان با استفاده از کارت‌های شناسایی و کارت سلاح افراد حکومتی در برابر خودشان می‌جنگند.

به گفتۀ والی ننگرهار، به هدف کاهش ناامنی‌ها در شهر و ولسوالی‌ها شورای نظامی این ولایت تصمیم گرفته است که سلاح‌های بدون مدرک را از نزد افراد غیر مسؤول جمع آوری کنند.

آقای منگل می‌افزاید که بر بنیاد تصمیم این شورا، پس از این پولیس محلی هم اجازۀ حمل سلاح دست‎‌داشته‌اش را به داخل شهر ندارد.

این نگرانی‌ها در حالی از سوی مقام‌های محلی ننگرهار بیان می‌شوند که در کنار باشند‌گان ولسوالی‌ها، باشند‌گان شهر جلال‌آباد نیز از افزایش ناامنی‌ها، ترور، اختطاف و تهدیدهای مسلحانه شکایت دارند.

باشندگان ننگرهار می‌گویند که استفاده از کارت شناسایی کارمندان حکومتی و اسلحۀ آنان زمینه‌ساز قتل، ترور، اختطاف و افزایش ناامنی‌ها در این ولایت شده است.

آنان می‌افزایند، در کنار این که نیروهای دولتی با گروه داعش و طالبان درگیر است، استفاده مخالفان از کارت‌های کارمندان دولتی نیز یک تهدید تازه به شمار می‌رود که این کار مردم را با مشکل روبه‌رو کرده است.