واشنگتن پست: ترامپ محدودیت های اعمال شده توسط اوباما، در افغانستان را لغو می کند

  • انتشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 22114

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در مطلبی نوشت؛ مشاوران ترامپ طرح تغییر استراتژی آمریکا در افغانستان را به ترامپ تحویل دادند که بر اساس آن بسیاری از محدودیت‌های اعمال شده دوران اوباما لغو خواهد شد.

واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت: بسیاری از مشاوران ارشد نظامی و سیاست خارجی آمریکا پیشنهاد تغییر اساسی در استراتژی این کشور در افغانستان را که مجددا آمریکا را وارد جنگ با طالبان می‌کند، را تحویل ترامپ دادند.

یک مقام ارشد آمریکایی در این رابطه گفت: استراتژی جدید که نیازمند تایید ترامپ است، بدنبال افزایش نقش نظامی آمریکا بعنوان تلاش بیشتر برای کشاندن طالبان به میز مذاکره است.

این مقام که خواست نامش فاش نشود،‌ ادامه داد: این برنامه بدنبال تمایل ترامپ برای تغییر اوضاع وخیم امنیتی در افغانستان و پیروزی مجدد در این کشور انجام شده است.

بنابراین گزارش،‌ استراتژی جدید به پنتاگون اجازه می‌دهد که تعداد سربازان را در افغانستان مشخص و همچنین به فرماندهان نظامی این کشور در افغانستان این اجازه را می‌دهد تا علیه طالبان از حملات هوایی استفاده کنند.

همچنین این استراتژی طرح محدودیت اوباما بر رفت و آمد مشاوران نظامی آمریکا در میدان جنگ افغانستان را نیز لغو خواهد کرد.

واشنگتن پست با بیان اینکه این استراتژی تلاش اوباما برای کاهش نقش نظامی آمریکا در افغانستان را تغییر می‌دهد؛‌ می‌نویسد: ترامپ احتمالا طرح جدید را قبل از اجلاس ناتو در۲۵ می سال جاری امضاء خواهد کرد.