هیاتی از شورای امنیت سازمان ملل پنجشنبه به پاکستان می رود

  • انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35933

یک هیات از شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی میزان پایبندی پاکستان به تحریم های سازمان ملل در تاریخ 25 و 26 ماه جنوری سال جاری میلادی به پاکستان سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزای پی تی ای؛ با افزایش فشارهای جهانی علیه پاکستان برای اقدام علیه حافظ سعید، طراح اصلی حمله بمبئی هند و موسسات وابسته به آن، تیمی از شورای امنیت سازمان ملل برای ارزیابی پایبندی کامل اسلام آباد نسبت به رویکرد تحریمی سازمان ملل به این کشور سفر می‌کند.

گفته می شود، تیم ناظر بر تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل سفرشان را از روز پنجشنبه آغاز می‌کند.

یک مقام ارشد پاکستانی اعلام کرد: تیم نظارت بر تحریم‌های مطرح شده در قطعنامه ۱۲۶۷ شورای امنیت ۲۵ و ۲۶ جنوری در پاکستان خواهد بود.

این سفر در حالی انجام می‌گیرد که فشارها علیه پاکستان افزایش یافته و آمریکا و هند این کشور را به پایبند نبودن کامل به تحریم‌ها درباره حافظ سعید و موسسان وابسته به آن متهم می‌کنند.

حافظ سعید تحت قطعنامه شماره ۱۲۶۷ شورای امنیت در ماه دسامبر ۲۰۰۸ به اتهام طراحی حمله بمبئی تحریم شد.

روز جمعه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: این قطعنامه به طور آشکارا به اسلام آباد اعلام کرده است که حافظ سعید یک تروریست بوده و باید محاکمه شود.

این اظهارات پس از این بیان شد که نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی اعلام کرده بود که هیچ پرونده‌ای درباره طراح حمله بمبئی وجود ندارد.

آمریکا و هند این تبعه پاکستانی را به دست داشتن در حملات مرگبار بمبئی درسال ۲۰۰۸ میلادی متهم کرده‌اند.

هیدر ناوئرت، در واکنشی تند گفت: نام سعید در قطعنامه ۱۲۶۷ شورای امنیت سازمان ملل آمده است. او باید براساس قانون محاکمه شود.