هکر جوان حساب توئیتری شخصیت های مشهور آمریکا بازداشت شد

  • انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 90589

به نقل از اسکای نیوز، یک جوان ۱۹ ساله به اتهام هک حساب توئیتری افراد سرشناس از جمله باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ در فلوریدا بازداشت شد.

علاوه بر این جوان ۱۹ ساله، دو تن دیگر نیز در این پرونده متهم هستند که هر دو آن‌ها نیز سن کمی دارند. در میان افراد سرشناسی که حساب توئیتری آن‌ها از سوی این نوجوانان مورد هک قرار گرفته، نام جف بزوس، و بیل گیتس نیز به چشم می‌خورد.

گفته می‌شود این هکر‌ها از حساب توئیتری افراد سرشناس برای ترغیب دیگر کاربران توئیتر به مشارکت در یک برنامه غیر قانونی استفاده کردند. در پیام‌های که از طریق حساب‌های افراد سرشناس برای کاربران توئیتر فرستاده شد، آن‌ها را به ارسال هزار دالر به یک آدرس بیت کوین و دریافت ۲۰ هزار دالر ترغیب می‌کرد. در پرونده شکایت مذکور دست کم حساب توئیتری ۱۳۰ فرد مشهور سیاسی و اجتماعی هدف حمله هکری قرار گرفته است.

توئیتر در واکنش به هک حساب توئیتری افراد سرشناس اعلام کرد هکر‌ها با هدف قرار دادن برخی از کارمندان دارای دسترسی به سیستم‌های داخلی توانسته اند به این حمله دست بزنند.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، طبق برآوردها، هکر‌ها موفق شدند تا ساعات بامدادی صبح امروز ۱۱۲ هزار دالر ارز دیجیتال از مخاطبان این چهره‌های سرشناس اخاذی کنند.