هواپیمای جاسوسی آمریکا در نزدیکی مرز روسیه به پرواز درآمد

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33454

منابع غربی گفته اند یک هواپیمای جاسوسی آمریکا برای چند ساعت در امتداد مرزهای غربی روسیه (بر فراز دریای بالتیک) و نیز مناطق خشکی در ولایت کالینین گراد روسیه پرواز کرد. رسانه های روسی پرواز این هواپیمای جاسوسی را در نزدیکی مرز روسیه تایید کردند.

خبرگزاری روسی اینترفاکس امروز به نقل از منابع غربی نوشت: هواپیمای جاسوسی آمریکا از پایگاه هوایی میلدن هول در انگلیس به پرواز در آمد و با عبور از حریم هوایی پولند و کشورهای حوزه بالتیک در مجاورت کالینین گراد روسیه پرواز کرد.

بر اساس این گزارش، در مجموع هواپیمای جاسوسی آمریکا 6 ساعت پرواز کرد که حدود 3ساعت آن در نزدیکی مرزهای روسیه در منطقه کالینین گراد بود.

همچنین شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز اعلام کرد: در یک هفته اخیر دست کم چهار مورد پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه در ولایت های کالینین گراد، پسکوف و لنینگراد گزارش شده است.

روسیه در ماههای اخیر چندین مورد هواپیماهای جاسوسی آمریکا را در مناطق مجاور مرزهای خود رهگیری کرده است.

آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) همزمان با افزایش فعالیت های نظامی در کشورهای شرق اروپا، نزدیک سواحل روسیه در دریای سیاه و بالتیک به ویژه بر فراز ولایت برون مرزی کالینینگراد که یکی از راهبردی ترین مناطق این کشور از نظر نظامی است، پروازهای تجسسی زیادی انجام می دهند.