هواوی نام تجاری سیستم عامل جدیدش (HongMeng) را در چند کشور به ثبت رساند

  • انتشار: ۲۱ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 63686

هواوی نام تجاری سیستم عامل HongMeng را در چندین کشور ثبت کرد. این کمپنی قصد دارد این سیستم عامل را جایگزین اندروید در محصولات تولیدی خود کند.

کمپنی هواوی در حال توسعه سیستم عامل انحصاری خود است.

با تحریم این شرکت از سوی گوگل، توسعه این سیستم عامل سرعت بیشتری به خود گرفته است.

بر اساس گزارش هایی که تا به امروز در فضای مجازی منتشر شده، این سیستم عامل با نام HongMeng در کشور چین و با نام Ark و یا Oak در کشورهای دیگر عرضه می شود.

این شرکت در آگوست سال گذشته میلادی ثبت نام تجاری سیستم عامل HongMeng را در کشور چین تقاضا کرد. در تاریخ 14 مه 2019 این نام تجاری به نام شرکت هواوی ثبت شد.

 به نظر می رسد هواوی علاوه بر کشور چین، این نام تجاری را در بسیاری از کشورهای جهان ثبت کرده است.

به نوشته کلیک،بر اساس گزارشی جدید، سیستم عامل HongMeng در کشورهای مکزیک، اسپانیا، کره جنوبی، استرالیا، ترکیه، فیلیپین و چندین کشور دیگر به ثبت رسیده است. این نام تجاری در دسته سیستم عامل قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات مربوط به ثبت این نام تجاری، سیستم عامل آینده هواوی از پلتفرم های مختلف پشتیبانی می کند.

با توجه به این موضوع، سیستم عامل HongMeng قادر به پشتیبانی از لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند، تبلت ها، ساعت های هوشمند، گجت های پوشیدنی و دستگاه های مربوط به اینترنت اشیا است.

در گذشته نه چندان دور شرکت گوگل به دولت آمریکا هشدار داد که تحریم هواوی می تواند به ضرر این کشور باشد. در صورتی که سیستم عامل جدید هواوی در بازار به موفقیت برسد، نه تنها موقعیت گوگل بلکه مایکروسافت نیز تهدید می شود.

هواوی در بازار گوشی های هوشمند عملکرد مناسبی داشته و فروش بالایی را تجربه می کند. این شرکت می تواند با استفاده از سیستم عامل انحصاری در محصولات خود، سهم سیستم عامل اندروید را در بازار کاهش دهد.