هواداران جنرال دوستم: دیگر تحمل یکه تازی غنی را نداریم

  • انتشار: ۱۷ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 21900

هوادارن جنرال دوستم در یک همایش اعتراضی در ولایت بلخ به شدت از آنچه که یک‌تازی های ارگ ریاست جمهوری می خوانند، انتقاد کردند.

این همایش اعتراضی روز گذشته در شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ برگزار شد و شماری از هواداران و اعضای حزب جنبش اسلامی از ولایت های مختلف شمالی در آن اشتراک کردند.

در این همایش، نمایندگان جنبش روشنایی که از مخالفان دولت به شمار می روند و نزدیکان آقای احمد ضیا مسعود، نماینده پیشین ریاست جمهوری در امور اصلاحات و حکومتداری خوب نیز حضور داشتند.

اشتراک کنندگان در این همایش اعتراضی، محمد اشرف غنی رئیس جمهور را متهم به بی عدالتی در برابر اقوام ازبک و ترکتباران کردند.

آنان تاکید کردند که آقای غنی پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۳ و رسیدن به مقام ریاست جمهوری به حامیان خود پشت کرده و “حقوق حزب جنبش ملی اسلامی و اقوام ترکتبار کشور” را نادیده گرفته است.

آنان، آقای غنی را متهم به یکه‌تازی و انحصار قدرت کردند و خواستار بازگرداندن اختیارات عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری به وی شدند.

معترضان تاکید کردند که جنرال دوستم خط سرخ آنان است و هرگونه بی احترامی در برابر او ، بی احترامی به جمعیت چند میلیونی اقوام ازبک و ترکتبار است.

هواداران حزب جنبش هشدار دادند که اگر حکومت به خواست‌های آنان توجه نکند، آنها همایش‌های بیشتر و بزرگ‌تری را در داخل و خارج از کشور سازمان خواهند داد.

گفتنی است که پیش از این نیز هواداران حزب جنبش اسلامی، یک همایش بزرگ اعتراضی را در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان راه اندازی کرده بودند.

در آن همایش نیز هوادران جنرال دوستم، خواهان بازگرداندن صلاحیت های قانونی وی شدند.

این همایش های اعتراضی پس از ماه‌ها تنش در روابط اشرف غنی و عبدالرشید دوستم برگزار می‌شود. آقای دوستم در این مدت به دفتر کارش در داخل ارگ نرفته و نسبت به محدود شدن اختیارات خود اعتراض دارد.