هند: پاکستان تاکنون اجازه انتقال گندم به افغانستان را نداده است

  • انتشار: ۸ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 125807

رسانه‌های هندی گزارش داده است که پاکستان تاهنوز اجازه انتقال پنجاه هزار تُن گندم و داروی کمکی هند به افغانستان را از خاک خود نداده است.

براساس گزارش رسانه‌‌ های هندی، پاکستان برای حمل‌ونقل گندم از طریق مرز واگه شروط متعددی را در نظر گرفته و به هند گفته است که کل محموله ۵۰ هزار تنی باید در ماه دسامبر حمل شود. اما مسئولان در وزارت خارجه هند گفته‌اند که در حال حاضر روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ کامیون به واگه می‌روند و انتقال ۵۰ هزار تن گندم از طریق این مسیر در مدت کوتاه غیرممکن است.

پیش از این وزارت امور خارجه هند گفته بود که به تاریخ ۳ قوس از جانب پاکستان پاسخ دریافته کرده است که این کشور به هند اجازه می‌دهد تا مواد کمکی را از طریق خاک پاکستان به افغانستان بفرستد.

هندوستان تایمز به نقل از یک منبع در دولت هند گفته است: «انتقال گندم از طریق بندر واگه هنوز آغاز نشده است، زیرا ما همچنان منتظر شنیدن همه موارد از طرف پاکستانی هستیم.»

هندوستان تایمز به نقل از منابع گزارش داده است که رویکرد طرف پاکستان برای هند تعجب‌آور است. به گفته این منابع طالبان این موضوع را با توجه به نیاز فوری به مواد غذایی در بحبوحه بحران انسانی در افغانستان با دولت پاکستان در میان گذاشته بودند.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، در ماه قوس در سفرش به اسلام‌آباد از رهبران این کشور خواسته بود که اجازه ارسال گندم کمکی هند از طریق خاکش به افغانستان را بدهد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *