هند از احتمال اعزام هزاران نظامی به افغانستان خبر می دهد

  • انتشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23800

يکي از افراد بانفوذ در وزارت دفاع هند از احتمال اعزام حدود 15 هزار نظامي هندی به افغانستان از امريکا خواستار نقش بيشتر در اين کشور شده است.

به گزارش «پاکستان آبزرور»، «آجيت دووال» مشاور امنيت ملي هند در نظر دارد تا براي اعزام نيروهاي نظامي هندی به افغانستان درخواست رسمي دهد.

به گزارش آرمان ملی؛ اين رسانه پاکستاني مدعی است که در ديدار اخير آجيت دووال با حنيف اتمر مشاور امنيت ملی در حاشيه کنفرانس امنيتی مسکو، وی از حکومت افغانستان درخواست کرده بود تا براي اعزام نظاميان هندی دعوت رسمی ارايه کند.

به گزارش منبع، يکي از کارشناسان دفاعی برجسته هندی طی سخنانی در واشنگتن گفته است که هند ممکن است در قالب ماموريت صلح  بانی سازمان ملل، متقاعد به اعزام صدها نظامی خود به افغانستان شود.

به نوشته اين نشريه پاکستانی، جنرال گورميت کانوال از موسسه تحليلي و مطالعاتي دفاعي در يک ميزگرد پشت درهاي بسته در مرکز بين‌المللي پژوهشگران وودرو ويلسون درباره احتمال نيروهای هندی به افغانستان گفت: درصورت دعوت شدن و اگر نيروهاي حافظ صلح سازمان ملل وجود داشته باشند، به نظر من هند ممکن است متقاعد به اعزام يک لشکر به افغانستان شود.

به گفته اين رسانه پاکستانی، گورميت کانوال که رابطه نزديکی با وزارت دفاع هند دارد به واشنگتن سفر کرد تا تلاش کند رييس جمهور امريکا دونالد ترامپ را براي اعطای نقش رسمي به دولت هند در افغانستان، متقاعد کند.