همگرایی کلیدی ترین اثر اجلاس رادیو و تلویزیون های اسلامی است

  • انتشار: ۲۷ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: دسته بندی نشده
  • شناسه مطلب: 25680

به گزارش ستاد خبری نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون های اسلامی، مجتبی تونه ای با اشاره به تاثیرگذاری این اجلاس در سطح بین المللی اظهار کرد: همگرایی، کلیدی ترین اثر این اجلاس است بنابراین لازم است در دنیای کنونی که نظام سلطه در سپهر رسانه ای به دنبال غلبه تفکر مادی گرایی است و با ابزارهای مختلف، همسو با ترویج اندیشه و ادبیات خود به تخریب رسانه های ارزشی و اسلامی می پردازد در این سو رسانه های ارزش مدار اسلامی با وحدت خود، هژمونی رسانه ای را تشکیل دهند و با آرایش رسانه ای خود، تقویت کننده اندیشه های ناب اسلامی و تضعیف کننده آموزه های استکباری باشند.

وی افزود: از سوی دیگر ایجاد فضای رقابتی یکی از مزایای این اجلاس به شمار می رود که طبیعتا به ارتقای کیفی آثار اعضای اجلاس کمک شایانی می کند.

مدیر رادیو معارف با بیان اینکه مهمترین هدف اجلاس رادیو و تلویزیون های اسلامی احیای تمدن اسلامی است خاطرنشان کرد: نظام سلطه استکباری و صهیونیستی با تمام توان خود در صدد تخریب هویت و فرهنگ اسلامی و به دنبال پروژه اسلام هراسی است تا چهره رحمانی اسلام را مخدوش کند و مسلمانان را خشونت طلب، افراطی و تروریست نشان دهد.

وی ادامه داد: از دیگر سو با تاسیس شبکه های ماهواره ای ضد دین، به تضعیف مبانی اعتقادی جوانان رو آورده و با القاء شبهات اعتقادی، برنامه ریزی بلند مدتی برای رسیدن به اهداف خود دارند.

تونه ای گفت: شایسته است اعضای این اتحادیه در کنار آسیب های اجتماعی و سیاسی، به تهدیدهای اعتقادی رسانه های معاند توجه ویژه داشته باشند و با برنامه ریزی جامع و تقسیم وظایف هر رسانه، پاسخ های متقن، مستند، مستدل و اقناعی به این شبهات بدهند.