همسر پنهانی «ملک فهد» از آل سعود شکایت میکند

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 11295

یک روزنامه انگلیسی فاش کرد که همسر مخفی “ملک فهد” پس از برنده شدن در شکایت علیه خانواده همسرش و دستیابی به حدود 25 میلیون پوند، خواستار چندین میلیون پوند دیگر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه تایمز در نسخه روز یکشنبه خود اعلام کرد: “جنان حرب” که شناسنامه انگلیسی دارد و از یک خانواده مسیحی فلسطینی است، در پرونده‌ای که رسیدگی به آن 12 سال طول کشید، درخواست کرده بود که به عنوان همسر مخفی “ملک فهد”، از ارثیه پادشاه سابق عربستان سعودی سهمی هم به او برسد.

دادگاه انگلیس هفته گذشته سرانجام در حکمی اعلام کرد که “عبدالعزیز بن فهد” فرزند ملک فهد طی 28 روز به او 12 میلیون پوند بپردازد و مالکیت دو آپارتمان در منطقه اعیان نشین چلسی لندن را به او منتقل کند. ارزش هرکدام از این آپارتمانها 5 میلیون پوند برآورد شده است.

حرب (68 ساله) به این روزنامه گفت هنگامی که 19 ساله بود ملک فهد با او ازدواج کرد.

حرب اظهار داشت که پس از توقف حمایت مالی ملک فهد از سوی ورثه، این شکایت را در دادگاه مطرح کرد.
وی افزود: وقتی که می گویم فقط 12 میلیون مردم فکر می کنند که من متکبر هستم، ولی واقعیت این نیست من طی سالها با بدهای های زیادی مواجه بودم و هزینه

امور حقوقی نیز به حدود 5 میلیون پوند می رسد که 5 میلیون دیگر نیز به خاطر بدهی ها به آن افزوده می شود.

حرب ادامه داد: به عنوان همسر حق دارم هر چیزی را که او در اروپا داشت بخواهم. به عنوان مثال خانه ای در هامستد (شمال لندن) به ارزش 42 میلیون دلار وجود دارد و کاخ بزرگی نیز در ورسای است. ولی آیا من می خواهم وارد این کشمکش شوم؟

وی با این حال در پاسخ به این سؤال گفت که این امر به مشورت وکلیش بستگی دارد.

حرب می گوید که ملک فهد طی دوران زنده بودنش از او حمایت مالی می کرد و به صورت هفتگی با او تماس می گرفت.

حرب تأکید کرد که به دادگاه گفته است خانواده ملک فهد با رابطه آن دو مخالف بودند زیرا او مسیحی بود. فهد هم نگران بود که جامعه عربستان به این موضوع چگونه نگاه می کنند به همین دلیل مراسم ازدواج را به صورت مخفیان در مارس سال 1968 برگزار کرد.

وی می گوید که پس از مسلمان شدن 2 سال در جده زندگی کرد و طی آن مدت نیز بنا به درخواست ملک فهد 3 بار سقط جنین کرد، زیرا ملک فهد نمی خواست از او فرزند داشته باشد.

حرب اظهار داشت که خانواده ملک فهد او را به آمریکا و پس از آن انگلیس تبعید کردند، زیرا آنها به اشتباه او را مسؤول اعتیاد ملک فهد به داروی متادون می دانستند.
حرب تأکید کرد که روابطش با ملک فهد را 40 سال مخفی نگه داشته بود.

حرب خاطرنشان کرد که وقتی در لندن از یک کارشناس امور شریعت اسلامی سؤال کرد، متوجه شد که او همچنان همسر فهد است، و آن کارشناس از او پرسیده بود که اسناد طلاقش کجا است، و او هم پاسخ داده بود : “من را طلاق نداد، بلکه برادرش مرا تبعید کرد.”

حرب ماجرای زندگیش را در کتابی تحت عنوان “من و پادشاه عربستان” منتشر کرده و گفته است که حق امتیاز آن را به یک فیلم سینمایی فروخته است.