هلاکت صدها تروریست داعشی در سوریه در طی روزهای گذشته

  • انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17222

 

در درگیری ها چند روز گذشته بین ارتش سوریه و تروریست های داعش در اطراف تدمر و دیر الزور سوریه، صدها تن از ترویست های داعش به هلاکت رسیدند و بسیاری از ادوات و وسایل نظامی شان منهدم شده است.

ارتش سوریه با کمک نیروهای هم پیمان، تپه های استراتژیکی را در اطراف تدمر واقع در حومه حمص آزاد کردند و در دیرالزور به پیشروی های خود در اطراف میدان هوایی نظامی ادامه دادند و چند منطقه را در نزدیکی این منطقه به تصرف در آوردند.

منابع نظامی در این باره تاکید کردند بیش از 500 تن از تروریست های داعش طی چند روز گذشته در این درگیری ها به هلاکت رسیدند که در گورهای دسته جمعی به خاک سپرده شده بودند.

خبرنگار شبکه العالم گزارش داده است که در نزدیکی میدان هوایی نظامی دیر الزور تروریست های داعش در حال فرار هستند. شکست تروریست ها پس از حمله شدید ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان به مناطق تحت سیطره آنان صورت گرفت و این در حالی بود که تروریست ها در مقابل آتش نیروهای حراست میدان هوایی که با حملات هوایی جنگنده های سوری و حملات توپخانه ای همراه شده بود هیچ فرصتی برای فرار نداشتند.

ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان، عملیات خود را از محور دانشکده امورتربیتی به سمت منطقه المقابر در منطقه کارگران شروع کردند و بخش هایی از آن را به تصرف در آوردند و پس از آن، مراکز تجمع نیروهای خود را با هدف سیطره کامل بر منطقه المقابر تثبیت کردند. منطقه کارگاهی و ایستگاه برق از اهداف بعدی بود که تحت سیطره تروریست ها قرار گرفت.

فرماندهان میدانی در این باره تاکید کردند تروریست های داعش متحمل شکستی شدند که اصلا فکر آن را هم نمی کردند. تروریست ها در این عملیات بیش از 500 تن از نیروهای خود را از دست دادند که در میان این کشته ها شماری از سرکرده ها و افراد انتحاری حضور داشتند.

تروریست ها برای پنهان کردن تعداد کشته های خود آنان را در گورهای دسته جمعی دفن کرده بودند.

منابع نظامی تاکید کردند انتقال از حالت دفاعی به هجومی در حمله داعش و شکست برنامه های آنان در دیر الزور سهم به سزایی داشته است. در این حمله، اتاق عملیات تروریست ها در این شهر نیز منهدم شد.

منابع می گوید؛ ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان با تصرف چند تپه استراتژیک به پیشروی های خود ادامه داده و دهها تن از تروریست های داعش را به هلاکت رساندند.

این پیشروی ها منجر به آزاد سازی کوه های الحضم و الکازیه و منطقه المثلث بین میدان هوایی تیفور و دو روستای البارده و الفورکلوس  شد. همچنین شماری از تروریست ها در منطقه جب الجراح به هلاکت رسیده و تجهیزات شان منهدم شد.