هشدار کوریای شمالی به آمریکا و همپیمانانش

  • انتشار: ۹ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 27844

کوریای شمالی به جامعه بین المللی بخصوص آمریکا، کوریای جنوبی و جاپان در مورد هر تحریم جدید پس از پرتاب موشک قاره پیمای بالستیک این کشور در جمعه شب گذشته هشدار داد.

کوریای شمالی ساعتی پس از نیمه شب جمعه گذشته یک موشک قاره پیمای بالستیک پرتاب کرد که با طی کردن مسافتی معادل سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر، در منطقه انحصاری اقتصادی جاپان در دریای شرقی فرود آمد.

کوریای شمالی بویژه به آمریکا هشدار داده است که اگر تحریمی جدید علیه این کشور اعمال کند با روش سخت عادلانه خود به آن پاسخ خواهد داد.

وزارت امور خارجه کوریای شمالی نیز بیانیه ای منتشر کرده و در آن آورده که این کشور آزمایش موشک قاره پیما را با موفقیت انجام داده است.

در بیانیه که خبرگزاری این کشور درج کرده، تصریح شده است: امروز ما به این فناوری دست یافته ایم و واشنگتن نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه کوریای شمالی که نامی از وی برده نشده است، بر اساس گزارش روز دوشنبه آسیا تایمز گفت: چنانچه آمریکا قصد ماجراجویی نظامی و تحریم های تازه داشته باشد ما پاسخی قاطع و عادلانه که قبلا هم از آن سخن گفته ایم، به آن خواهیم داد.

وزارت خارجه کوریای شمالی اعلام کرده است که آزمایش دوم موشک قاره پیمای «خواسونگ ۱۴» این کشور هشداری به تهدیدهای نظامی و تحریم های آمریکا بوده و این موشک برای رویارویی با تهدیدها و تحریم های آمریکا ساخته و پرتاب شده است.

روزنامه ارگانی رودونگ سینمون کوریای شمالی نیز نوشته است: امروز دیگر واشنگتن در شرایطی نیست که بتواند با زور صدای کوریای شمالی را خفه کند. هر فشاری از سوی آن کشور باعث خواهد شد تا کوریای شمالی توان بازدارندگی دفاعی خود را در کنار رشد اقتصادی به پیش سوق دهد.

«کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی نیز پس از آخرین آزمایش موشکی این کشور گفت که «این آزمایش اعتبار سامانه موشک‌های قاره‌پیما را ثابت می‌کند و ظرفیت‌های انجام حمله‌ای غافلگیرکننده توسط موشک‌های قاره‌پیما، در هر منطقه، هر جا و هر زمانی را نشان می‌دهد و به وضوح ثابت می‌کند که برد آنها به تمام خاک آمریکا می‌رسد».

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: