هشدار طالبان به “بریتانیا” از شکست های گذشته درس عبرت بگیرید!

  • انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 42434

به گزارش خبرگزاری اطلس، طالبان با نشر اعلامیه ای به مقامات بریتانیا توصیه کرد که از شکست‌های نظامی پیاپی خود در افغانستان درس بگیرند.

دولت بریتانیا در پی درخواست ترمپ برای اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان، از افزایش احتمالی نظامیان خود در کشورمان خبر داد.

طالبان با نشر اعلامیه ای در واکنش به این موضوع از مردم بریتانیا خواست تا به لندن اجازه ندهند که جوانان بریتانیایی را برای کشتن ملکیان به افغانستان اعزام کند.

سخنگوی طالبان اظهار داشت: با وجود استفاده از راهکارهای مختلف در افغانستان کارشناسان مسایل نظامی به این نتیجه رسیدند که موضوع افغانستان راه حل نظامی ندارد و نمی‌توان با استفاده از بمباردمان حاکمیتی را تحمیل کرد.

وی افزود: بسیاری از کشورهایی که همراه با امریکا به افغانستان حمله کرده بودند با درک این واقعیت نظامیان خود را از افغانستان خارج کردند.

ذبیح‌الله مجاهد تصریح کرد که مقامات بریتانیایی باید نگاهی به شکست‌های نظامی پیاپی خود در افغانستان بیاندازند و از آن درس بگیرند.

پس از اعلام استراتیژی جدید واشینگتن، نیروهای امریکایی به صورت مستمر در حال افزایش استند و ترمپ نیز از کشورهای عضو ناتو خواسته تا عساکر بیشتری به کشورمان اعزام کنند.