هشدار خواهر رهبر کوریای شمالی به سئول بابت رزمایش مشترک با واشنگتن

  • انتشار: ۱۱ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 117815

به گزارش رویترز، کیم یو جونگ خواهر رهبر کوریای شمالی تنها چند روز پس از وصل شدن مجدد خط تماس برون مرزی میان سئول و پیونگ‌یانگ طی سه‌شنبه گذشته هشدار داد اگر کوریای جنوبی با آمریکا مانور نظامی مشترک خود را بزگزار کند به عزم دو کره برای احیای روابط ضرر خواهد زد.

در حالی‌که برقراری مجدد این خط تماس امیدها را نسبت به گشایش در روابط دو همسایه زنده کرده بود. او هشدار داد، مانورهای نظامی تابستانه سالانه کوریای جنوبی و آمریکا بر آینده روابط دو کره تاثیر خواهد گذاشت.

خبرگزاری مرکزی کوریای شمالی به نقل از بیانیه خواهر رهبر کوریای شمالی آورده است: تصور می‌کنم تمرینات نظامی که در نقطه تحول مهم این چنینی برگزار می‌شوند سرآغاز غم‌انگیزی برای خسارت زدن به اراده رهبران شمال و جنوب باشند؛ کسانی که سعی می‌کنند گامی به سمت اعتمادسازی مجدد بردارند. همچنین این مانورها منجر به مانع‌تراشی بیشتر در مسیر روابط دو کره می‌شود.

به گفته خواهر رهبر کوریای شمالی، تصمیم اخیر برای ازسرگیری خطوط داغ بین دو کره نباید بیشتر از یک احیای روابط مادی نگریسته شود. و فرض اینکه اجلاس سران دو کشور در آستانه وقوع باشد احمقانه خواهد بود.

این اظهارات خواهر رهبر کوریای شمالی در حالی است که کوریای شمالی و جنوبی مذاکرات برای برگزاری نشست سران دو کشور در چارچوب تلاش‌های احیای روابط را آغاز کرده‌اند. اما از طرفی قرار است سئول و واشنگتن مانور نظامی مشترک خود را در ماه اوت جاری برگزار کنند.

سخنی درباره تظاهرات ضد آمریکایی در افغانستان

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟