هزینه ۶ میلیون دالری عربستان برای شکست توافق هسته ای ایران

  • انتشار: ۳۱ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 8449

خبرگزاری اطلس ـ یک سایت آنلاین آمریکایی از به راه افتادن گروهی ویژه در این کشور با حمایت مالی عربستان سعودی در راستای به شکست کشاندن برجام خبر داد.

اینترسپ در گزارش خود می نویسد: به تازگی گروهی ویژه با نام «ابتکار امنیت آمریکایی» راه اندازی شده که اقدام به تبلیغات گسترده در شبکه های رادیویی و تلویزیونی آمریکا کرده است.

این تبلیغات همگی در یک راستا هستند و آن درخواست از مردم و قانونگذاران آمریکایی برای مخالفت با توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ است.

این گروه توسط یکی از سناتورهای جمهوریخواه سابق آمریکا به نام «نورم کلمن» هدایت می شود. کلمن در زمان حضورش در سنا به عنوان یکی از اعضای اصلی لابی عربستان سعودی در آمریکا محسوب می شد.

بر اساس این گزارش، هزینه هایی که این گروه برای تبلیغات ضد ایرانی خود کرده شش میلیون دلار است که عربستان سعودی آن را تامین می کند.

این اقدام عربستان در حالی انجام می شود که لابی آیبپک (قدرتمندترین لابی صهیونیست ها در آمریکا) ۱۰۰ میلیون دلار در این راه هزینه می کند. پیش بینی می شود که اکثریت جمهوریخواهان حاضر در کنگره و برخی از همکاران دموکرات آنها در تاریخ ۱۷ سپتامبر به توافق هسته ای ایران و ۱+۵ رای منفی بدهند.

در حال حاضر ۲۷ عضو دموکرات کنگره بطور رسمی حمایت خود را از توافق هسته ای ایران اعلام کرده اند.