هزینه های سفر خانواده ترامپ در یک ماه برابر با هزینه های سفر اوباما در یک سال است

  • انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 18363

هزینه های سفر خانواده ترامپ در یک ماه یازده میلیون و سیصد هزار دالر است که با هزینه های سفر اوباما طی یک سال برابری می کند.

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به هزینه سفرهای رئیس جمهور آمریکا پرداخت و نوشت: سفرهای خانواده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی یک ماه تقریباً با هزینه های سفر باراک اوباما طی یک سال برابر بوده است.

گفته می شود هزینه سه سفر رئیس جمهور آمریکا به باشگاه مارالاگو در فلوریدا از زمان برگزاری مراسم تحلیف، به همراه هزینه های سفرهای تجاری پسرانش یازده میلیون و سیصد هزار دالر (نه میلیون و یکصد هزار پوند) بوده است.

گروه محافظه کار دیده بان قضایی تخمین زده است هزینه های سفر اوباما در هر یک از سالهای دوره هشت ساله ریاست جمهوری اش دوازده میلیون و یکصد هزار دلار بوده است.

تام فیتون رئیس دیده بان قضایی در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست گفت:‌ «این راهی پر هزینه برای فعالیت ها می باشد و رئیس جمهور باید این موضوع را درک کند.»

او همچنین گفت:‌«موضوع منحصر بفرد درباره رئیس جمهور ترامپ این است که او می داند هزینه های سفر با هواپیما چگونه است. سفر به مارالاگو مجانی نیست.»

بر اساس ارقام موجود در گزارش دولت در ماه اکتبر، سه سفر به مارالاگو در پالم بیچ حدود ده میلیون دالر برای خزانه فدرال هزینه در بر داشت.

این رقم شامل هزینه پرداخت ها به گارد ساحلی برای گشت زنی در خط ساحلی می شود. ریک بردشاو کلانتر منطقه پالم بیچ گفت این اقدام برای مالیات دهندگان محلی سیصد و شصت هزار دالر طی سه تعطیلات آخر هفته در فلوریدا از روز بیستم ژانویه هزینه در بر داشت.

روزنامه واشنگتن پست نیز فاش کرد استقرار مأموران مخفی در یک هتل در زمانی که اریک ترامپ پسر دونالد ترامپ به اروگوئه سفر کرده بود، هشتاد و هشت هزار و سیصد و بیست دالر هزینه داشت.

ارقام همچنین نشان می دهد استقرار مقامات مخفی در هتل السول دل مار در جمهوری دومنیکن در آستانه سفر مشابه اریک ترامپ، پنج هزار و چهارصد و هفتاد دالر هزینه داشت. همین ارقام نشان می دهد بیش از شانزده هزار دالر هزینه صورت حساب سفر دو پسر ترامپ به دوبی برای افتتاح زمین گلف با نام ترامپ شده است.

ترامپ هفتاد ساله بارها از اوباما به سبب انجام سفر با هزینه مالیات دهندگان طی دوران ریاست جمهوری اش انتقاد کرده بود.

او در ژانویه سال 2012 در صفحه توئیتر خود نوشت: «هزینه تعطیلات رئیس جمهور اوباما میلیون ها دالر برای مالیات دهندگان هزینه دارد. این باور کردنی نیست.»