هدیه 16 میلیون دالری «سعد حریری» به معشوقه جوانش دردسر ساز شد

  • انتشار: ۹ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69695
سعد حریری

روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دالر به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است: سعد حریری، نخست وزیر لبنان در آن برهه هیچ پست یا سمت رسمی نداشته و هیچ تخلف قانونی مرتکب نشده اما جزئیات مربوط به روابط ادعا شده با این دختر در شرایط سخت لبنان که درگیر بحران مالی طولانی مدتی است به بیرون درز کرده است.

به نوشته این روزنامه، سعد حریری اولین مبلغ را بعد از ملاقات‌شان در تفرجگاه لوکسی در جزیره سیشل به “کاندیس وان دیر مروی” (که در آن زمان ۲۰ سال داشته) در مه ۲۰۱۳ پرداخت کرده بود.

گفته می‌شود، دیر مروی در تبلیغات تجاری نوشیدنی‌های انرژی زا و لباس‌های شنا حضور داشت. در آن زمان درآمد سالیانه‌اش از ۵۴۰۰ دالر فراتر نمی‌رفت اما در ماه آوریل ۱۵ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۹۶۵ دالر به حساب این دختر از یک بانک لبنانی واریز شد.

این مدل آفریقایی گفته بود، این پول هدیه بود و براساس قانون آفریقای جنوبی شامل مالیات نمی‌شد.

او در روند دادرسی‌های قضایی بعدی گفته بود، سعد حریری این پول را بی‌هیچ شرط و شروطی از طرف خودش به او اعطا کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز، پیامی که دیر مروی از طریق ایمیل به حریری فرستاده بود شامل جزئیات حساب بانکی مخصوص انتقال پول با همراه عبارت “دوستت دارم سعد” بود.

به نوشته این روزنامه، این نقل و انتقالات پولی به حساب دیر مروی بین دوره نخست وزیری سعد نبود بلکه مربوط به زمانی می‌شود که او رئیس حزب سیاسی جریان المستقبل است.

حریری در زمان اولین واریز پول در سال ۲۰۱۳، ۴۳ ساله و دختر مذکور ۲۰ ساله بوده است.

طبق اسناد قضایی، دیر مروی در تفرجگاه The Plantaion Club در جزایر سشیل که اکثرا ثروتمندان جهان به آنجا رفت و آمد دارند، کار می‌کرد.

طبق این اسناد، مروی چهار روز را در تفرجگاه ۲۰۱۲ گذرانده بود و سفرهای زیادی به آنجا انجام داده و در پی یکی از سفرهایش این دختر خودرویی به اسم Audi R۸ Spyder و گوشی جدیدی خریداری کرده بود او همچنین خودرویی به نام Land Rover Evoque هدیه گرفته بود که قیمت دو خودرو بیش از ۲۵۰ هزار دالر بود.

زمانی که بازپرسان دولتی از نماینده بانک درباره منبع واریز کننده ۱۵ میلیون دالر سوال کرده بودند او پاسخ داده بود فردی که پول را واریز کرده با فرد دریافت کننده رابطه نزدیکی با هم دارند و هر دو در سیشل هستند.

این دختر یک خانه جدید به ارزش بیش از ۱۰ میلیون دالر در آفریقای جنوبی خریداری کرده بود. مقامات در آفریقای جنوبی تحقیقاتی را درباره این انتقالات مالی شروع کردند. حریری یک میلیون دالر دیگر به دختر داده بود تا هزینه‌های دادگاهی را پرداخت کند گویا دیر مروی شکایتی را علیه مقامات آفریقای جنوبی به جریان انداخته بود.

ایسنا نوشت، شب گذشته در پی انتشار گزارش نیویورک تایمز آمریکا در رسانه‌های اجتماعی لبنان جنجال به پا شد، این خبر به این دلیل بسیار جنجال برانگیز شده که لبنان با وضعیت اقتصادی سختی دست و پنجه نرم می‌کند حتی شبکه المستقبل وابسته به حریری تعطیل است و حقوق کارمندان آن پرداخت نشده است.

تماس‌های نیویورک تایمز برای ارتباط گرفتن با این مدل بی‌فایده بود اما وکلای او هرگونه اظهار نظر درباره این گزارش را رد کرده‌اند.

نیویورک تایمز همچنین فاش کرد، دفتر اطلاع‌رسانی حریری به سوالات ارسالی درباره روابط او با این مدل پاسخی نداده است.