نیویورک تایمز: 13 درصد اتباع افغانستان بیشتر از مدت اقامت ویزایشان در آمریکا ماندند

  • انتشار: ۴ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23207

نیویورک‌تایمز نوشت: ۱۳ درصد از شهروندان افغانستان که سال گذشته به آمریکا سفر کردند بسیار بیشتر از مدت ویزای خود در آمریکا اقامت داشتند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: 629 هزار نفر از افرادی که سال گذشته به آمریکا سفر کردند، مدت زمان بیشتری از زمان ویزای خود در این کشور اقامت داشتند.

به گزارش نیویورک تایمز؛ این افراد دانش آموزان، کارگران و توریست‌هایی هستند که به خاک ایالات متحده سفر کردند ولی بیشتر از مدت ویزای خود در این کشور اقامت داشتند.

اداره داخلی امنیت آمریکا اعلام کرده که سال گذشته 50 میلیون نفر وارد خاک این کشور شدند که تقریبا یک درصد از این افراد بعد از اتمام ویزای خود حاضر به ترک کشور نشده که این تهدید جدی برای امنیت ملی آمریکاست.

بنابراین گزارش، 13 درصد از افغانستانی‌هایی که سال گذشته وارد خاک آمریکا شدند بیشتر از مدت ویزای خود در این اقامت داشتند و همچنین 11 درصد از عراقی‌ها نیز حاضر نشدند بعد از اتمام ویزا از کشور ایالات متحده خارج شوند.

ترامپ با امضای دستوری موقتاً بازدید شهروندان شش کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا را ممنوع کرد،‌ البته افغانستان شامل این کشورها نمی‌شود.