نیویورک تایمز: از 210 عینک شب بین داده شده به قول اردوی هلمند فقط 161 دانه آن تحویل گرفته شده!

  • انتشار: ۱۳ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 39047

یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور در جنگ افغانستان نوشته است، در سال 2016 میلادی 210 عینک شب بین به قول اردوی 215 هلمند داده شده است اما فقط 161 عینک دوباره پس داده شده است.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از مقامات نظامی این کشور نوشته است، مقام های امریکایی ابراز نگرانی کرده اند که تجهیزات پیشرفته نظامی افغان به دست جنگجویان طالبان می افتد.

به گزارش صدای آمریکا و به نقل از روزنامۀ نیویارک تایمز​، مقامات امریکایی گفته اند، طالبان با استفاده از این گونه عینک ها حملات شبانۀ شان را بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به بیش از دو برابر افزایش دادند.

همزمان با این، شمار تلفات نیرو های افغان در حملات شبانۀ طالبان، تقریباً سه برابر افزایش یافته است.

نیویارک تایمز نوشته است که فرماندهان امریکایی به سبب نگرانی ها از موجودیت فساد، برای چندین سال در فراهم آوری تجهیزات پیشرفته نظامی به نیروهای افغان، شک و تردید داشتند.

به گزارش این روزنامه در بهار ۲۰۱۶میلادی ۲۱۰ عینک شب بین به قول اردوی ۲۱۵ هلمند فرستاده شد، اما فقط ۱۶۱ عینک شب بین دوباره تحویل گرفته شد. بر اساس اسنادی که به دسترس نیویارک تایمز رسیده، نیرو های افغان ادعا کرده اند که آنان عینک ها را در میدان نبرد از دست دادند، اما دلایل قناعت کننده برای ادعای خود ندادند.