نیروی هوایی ایالات متحده در سال 2016 میلادی 1337 بمب در افغانستان پرتاب کرده است

  • انتشار: ۲۱ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 16915

بر اساس گزارش یک روزنامه آمریکایی، نیروهای هوایی ایالات متحده در سال 2016 میلادی 1337 بمب در افغانستان پرتاب کرده است که نسبت به سال قبل از آن حدود 40 درصد افزایش داشته است.

روزنامه والستریت ژورنال چاپ امریکا در آخرین شماره خود، گزارشی را تحت عنوان “امریکا حملات هوایی را در افغانستان افزایش داده‎است”  را به نشر رسانیده، در بخشی از آن می‎نویسد که بر اساس احصاییه نشر شده توسط ارتش امریکا، در سال ۲۰۱۶ میلادی نیروهای هوایی امریکایی به شکل درماتیک حملات زیاد را در افغانستان انجام داده‎است.

به نوشته روزنامه، این یکی از نشانه‎های آنست که در دوسال گذشته که بخش اعظم نیروهای بین المللی از افغانستان خارج شدند، ایالات متحده بطور روبه افزایش دوباره در جنگ افغانستان داخل می‎شود.

والستریت ژورنال می‎نویسد، در این جنگ نقش امریکا بعد از آن افزایش یافت که در سال گذشته ایالات متحده به خاطر جلوگیری از پیشرفت طالبان، شورشیان گروه داعش و سایر گروه‎های تندرو مرتبط با آن‎ها برای توسعه عملیات تهاجمی، به دادن صلاحیت‎های بیشتر برای اردوی امریکا تصمیم گرفت.

والستریت ژورنال اظهارات روز یکشنبه جنرال چارلس کلیولند را نیز نقل قول کرده که گفته‎است، افزایش حملات نتیجه افزایش صلاحیت هاست.

وی می‎افزاید که با داخل شدن در سال ۲۰۱۷ میلادی نیروهای امریکایی بازهم با استفاده از همین صلاحیت‎ها بر اهداف شورشیان داعش حملات وسیع را جاری خواهند نگهداشت و بطور موثر برای دستاوردهای استراتیژیک با افغان‎ها مساعدت خواهند کرد.