نیروهای امنیتی پاکستانی در گذرگاه مرزی چمن به حالت آماده باش درآمدند

  • انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 15040

پس از به آتش کشیدن شدن پرچم پاکستان توسط تظاهرات کنندگان خشمگین افغان در منطقه مرزی اسپین بولدک، گذرگاه مرزی چمن بسته شد و نیروهای امنیتی پاکستانی به حالت آماده باش در آمدند.

داون نیوز پاکستان گزارش داد، پس از آنکه شهروندان افغانستانی در منطقه «اسپین بولدک» به مناسبت نود و هفتمین سالروز استقلال افغانستان دست به اعتراض زدند و پرچم پاکستان را در گذرگاه مرزی چمن به آتش کشیدند این گذرگاه مرزی از سوی مسئولین پاکستانی بروی مسافران و کامیون های حمل بار بسته شد.

این رویداد پس از آن رخ داد که جمعی از شهروندان پاکستانی در ایالت بلوچستان پاکستان در اعتراض به اظهارات مداخله جویانه اخیر نارندرا مودی نخست وزیر هند در مورد این ایالت راهپیمایی اعتراض آمیزی انجام دادند و خود را به گذرگاه مرزی چمن رساندند. شهروندان افغانستانی با دیدن این جمعیت خشمگین شده و پرچم پاکستان را در این منطقه به آتش کشیدند. پس از این واقعه پاکستان مرز خود را بروی افغانستان بست.

شهروندان افغانستان پلاکاردها و دست نوشته های در دست داشتند که روی آنها شعارهایی علیه پاکستان نوشته شده بود. پس از به آتش کشیده شدن پرچم پاکستان گذرگاه مرزی چمن بطور کامل بسته شد.

پس از بسته شدن گذرگاه مرزی چمن فعالیت های تجاری و اقتصادی، حمل و نقل کالا و نیز ارسال کمک برای نیروهای ناتو نیز به حالت تعلیق درآمده است.

لازم به ذکر است نیروهای امنیتی پاکستان برای جلوگیری از هر گونه واقعه ناگوار در منطقه به حالت آماده باش درآمده اند.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] نیروهای &… را در صفحه اصلی: […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: