نگرانی سازمان جهانی بهداشت از روند واکسیناسیون در دنیا

  • انتشار: ۴ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 113481

به نقل از رویترز، تدروس ادهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت طی سخنرانی خود در این سازمان، ضمن انتقاد از روند واکسیناسیون کنونی در جهان، از کمبود واکسن در میان برخی کشور‌های فقیر ابراز نگرانی کرد.

وی با تاکید بر این موضوع که پس از گذشت حدود ۱۸ ماه از شیوع یک بحران در نظام سلامت، جهان همچنان در وضعیت اسفباری قرار دارد، گفت: تعداد موارد ابتلا در سال جاری در مقایسه با کل این موارد کشف شده در سال ۲۰۲۰ با افزایش روبرو بوده است.

تدروس ادهانوم ادامه داد: با وجود وضعیت موجود، تا سه هفته آینده میزان مرگ و میر از کل تلفات سال گذشته نیز پیشی خواهد گرفت.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه با اشاره به بحران جاری در موضوع واکسن و نابرابری رسواکننده‌ای که در این زمینه وجود دارد، گفت: این موضوع سبب افزایش همه گیری شده است و بیش از ۷۵ درصد از همه واکسن‌ها تنها در ده کشور تزریق شده اند.

وی ادامه داد: برای بیان دیپلماتیک این موضوع هیچ شیوه‌ای وجود ندارد و تعداد کمی از کشور‌ها که وظیفه تولید بخش عمده‌ای از واکسن‌ها را دارند، سرنوشت همه دنیا را به دستان خود گرفته اند.

تدروس ادهانوم با بیان اینکه از کشور‌های عضو درخواست می‌کنم تا برای اجرای واکسیناسیون دست کم ۱۰ درصد از جمعیت همه کشور‌ها تا ماه سپتامبر تلاش کنند، گفت: با توجه به این موضوع از ماه سپتامبر تا پایان سال، هدف را واکسیناسیون سی درصد از جمعیت کشور‌ها قرار دهند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *