نگرانی اعضای سازمان همکاری شانگهای از ورود داعشی ها از عراق و سوریه به افغانستان

  • انتشار: ۴ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 40060

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه می گوید که مقام های شرکت کننده در نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری شانگهای از ورود تروریست های عضو داعش از سوریه و عراق به افغانستان، ابراز نگرانی می کنند.

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد اعضای سازمان همکاری شانگهای بر ضرورت تشدید فعالیت ها برای مقابله با تروریسم در افغانستان تاکید کردند .

به گزارش ایتارتاس، وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) اعلام کرد اعضای سازمان همکاری شانگهای بر ضرورت تشدید فعالیت ها برای مقابله با تروریسم در افغانستان تاکید کردند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه برگزاری نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری شانگهای به خبرنگاران گفت :« مقامات شرکت کننده در این نشست درباره اوضاع افغانستان و کل منطقه گفتگو و درباره تروریست های داعش که از عراق و سوریه راهی افغانستان می شوند و تلاش آنها برای حضور در این کشور و به طور اخص در مناطق شمالی افغانستان و هم مرز با کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی ابراز نگرانی کردند.»

وی افزود این موضوع مطمئنا مستلزم تشدید تلاش ها برای مقابله با روند درگیری ها در افغانستان و تسهیل یافتن راه حل سیاسی برای بحران این کشور است.