نور: حمایت جنرال سلیمانی را فراموش نمی‌کنیم

  • انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 73151

«عطا محمد نور» رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی با ابراز نگرانی از ترور جنرال قاسم سلیمانی، بر راه حل مسالمت آمیز در اختلافات پیش آمده میان طرفین تاکید کرد.

نور در صحفه فیسبوک‌اش نوشت: جهان امروز از هر زمان دیگر به صلح و امنیت نیاز دارد، حادثه اخیر در بغداد به جان آقای سلیمانی سبب نگرانی ملت های منطقه شده است. وی می افزاید که حمایت سخاوتمندانه آقای سلیمانی به نمایندگی از کشور ایران از حکومت مجاهدین به رهبری استاد برهان الدین ربانی و قهرمان ملی احمد شاه مسعود خصوصا در دوره مقاومت ثبت تاریخ شده  و ملت با پاس افغانستان آنرا فراموش نمی کند.

او اظهار داشت امریکا نیز یکی از شرکای مهم استراتژیک افغانستان در عصر جمهوری دانسته می شود و در مبارزه علیه تروریستان و ساختن یک افغانستان آزاد حفظ تدوام مناسبات دوستی با هر دو کشور مبتنی و استوار بر حفظ منافع ملی ما و احترام متقابل با اهمیت است، مردم افغانستان با تجربه سالیان جنگ و خشونت، راه حل مسالمت آمیز در اختلافات پیش آمده میان طرفین را تاکید می نماید.

گفتنی است، قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران روز گذشته در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در نتیجه حمله نیروی هوایی ایالات متحده به شهادت رسیذ.