نمایندگان پیشین مجلس تاکنون جنگ‌افزارهای دولتی را پس ندادند

  • انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 66712
پارلمان افغانستان

به گزارش برخی منابع، گفته می شود اعضای دور شانزدهم مجلس بیش از ۱۴۰۰ جنگ افزار دولتی شامل صدها کلاشنیکوف و بیش از بیست موتر رنجر و موترهای زرهی را پس از ختم دوره شان، به حکومت تحویل نداده اند.

دبیرخانه مجلس نمایندگان، می‌گوید که با شماری از نمایندگان پیشین تفاهم شده‌ که امکانات دولتی را که در اختیار دارند به نمایندگان کنونی بدهند.

اما «رحیم الله غالب»، معاون دبیرخانۀ مجلس می‌گوید که شمار جنگ‌افزارهایی‌که نزد اعضای پیشین مجلس هستند، نزدیک به هفت‌صد میل می‌رسد: «تقریبأ ۶۵۰ تا ۶۵۸ میل سلاح نزد این افراد باقی مانده باشدږ در حدود هفده پایه جمر باقی مانده باشد و درباره موتر و دیگر چیزهایی‌که گفته می‌شود، ما این‌هارا در اختیار شان نگذشاته ایم. البته موتر و دیگر چیزها را از امکانات شخصی خودشان و نفوذی که در حکومت داشته‌اند، شاید از داخل وزارت امورداخله و دیگر جاها به دست آورده باشند.»

در همین حال، مسعود اندرابی، نامزد وزیر وزارت امور داخله می‌گوید که این جنگ‌افزارها گردآوری خواهند شد: «در صورتی‌که پارلمان در گردآوری این جنگ‌افزار و وسایط مشکلاتی داشته باشند و نیاز به قوت بیشتر داشته باشند، پولیس همرای شان همکاری خواهد کرد.»