نمایندگان مردم غزنی: وعده‌های رییس جمهور برای تامین امنیت این ولایت بی اساس بوده است

  • انتشار: ۲۳ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 48742

به گزارش خبرگزاری اطلس، برخی از نمایندگان مردم غزنی در مجلس نمایندگان با اشاره به سقوط ولسوالی اندر این ولایت به دست طالبان می گویند که وعده‌های رییس جمهور غنی برای تامین امنیت غزنی بی اساس بوده است.

 پس از حمله چندی پیش طالبان بر شهر غزنی، صبح امروز (23 میزان) خبر سقوط ولسوالی اندر و آتش زدن این ولسوالی به دست طالبان منتشر شد.

فرمانده پولیس غزنی می گوید که طالبان ادارات دولتی خالی این ولسوالی را آتش زده اند؛ زیرا این ولسوالی پیش از حمله طالبان تخلیه شده و نیروهای امنیتی عقب نشینی تاکتیکی کرده اند.

با این وجود، چمن شاه اعتمادی نماینده مردم غزنی در مجلس به شدت از اوضاع امنیتی جاری در غزنی ابراز نگرانی کرده و می گوید که وضعیت امنیتی این ولایت قابل تحمل نیست.

آقای اعتمادی گفت که با وجود وعده رییس جمهور غنی در دو سفرش پس از سقوط اکثر بخش‌های شهر غزنی به دست طالبان، هنوز وضعیت امنیتی این ولایت بهبود نیافته است.

او هشدار داد در صورت که دولت مرکزی بازهم به وضعیت امنیتی غزنی توجه جدی نکند، وضعیت بدتر از این شده و بسیاری از ولسوالی های این ولایت به دست طالبان سقوط خواهند کرد.

همچنین، زکریا زکریا دیگر عضو مجلس نیز در مورد سقوط ولسوالی اندر غزنی به دست طالبان می‌گوید که حکومت برای تامین امنیت کشور و سرکوب طالبان اراده کامل ندارد و نهادهای امنیتی نیز مدیریت لازم را ندارند.

وی افزود که همین مساله سبب شده تا طالبان مسلح به شکل گسترده بالای ولسوالی‌ها و پاسگاه‌های امنیتی حمله کرده و تلفات زیادی را به نیروهای دولتی وارد کند.

یاد اوری میکنیم که رییس جمهور غنی در سفرهایش به غزنی وعده احیای مجدد و تجهیز نیروهای امنیتی و هم چنین فراهم آوری امکانات ولایت درجه یک را به غزنی داده بود. وی تاکید کرده بود که دولت مرکزی به وضعیت امنیتی غزنی توجه ویژه خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری جمهور؛ با نزدیک شدن انتخابات پارلمانی حملات طالبان مسلح در بیش از 20 ولایت کشور افزایش یافته است. طالبان تلاش دارند تا برگزاری انتخابات را مختل کنند، اما نهادهای امنیتی از تامین امنیت انتخابات اطمینان داده اند.