نشست فوق العاده شورای امنیت درباره اوضاع کشمیر فردا برگزار میشود

  • انتشار: ۲۴ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 68318
نشست شورای امنیت

یک منبع دیپلماتیک در سازمان ملل اعلام کرد، به دنبال تایید چین، شورای امنیت احتمالا فردا (جمعه برابر با 16 اوت) نشستی را حول محور وضعیت جامو و کشمیر برگزار خواهد کرد.

این منبع دیپلماتیک به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: پس از آنکه چین نیز با تایید درخواست پاکستان خواستار برگزاری یک نشست غیرعلنی درباره وضعیت جامو و کشمیر شد، شورای امنیت احتمالا روز جمعه این نشست را برگزار خواهد کرد.

این منبع افزود: نمایندگی دایم چین در سازمان ملل با اشاره به نامه ارسال شده از سوی پاکستان از شورای امنیت خواست تا نشست غیرعلنی را درباره وضعیت جامو و کشمیر برگزار کند.

در این نامه آمده است، چین اعتراضی به انجام مذاکراتی در این باره آن هم پشت درهای بسته در پاسخ به درخواست تمام طرف‌ها ندارد.

دیمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز گفت، مسکو مخالفتی با بررسی تحولات جامو و کشمیر و اینکه این مذاکرات پشت درهای بسته باشد، ندارد.

به گزارش ایسنا، روز سه شنبه شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای امنیت درخواست کرد تا این سازمان نشستی را در خصوص وضعیت جامو و کشمیر برگزار کند. وی در این نامه به تعدادی از نقض‌های حقوق بشری که مدعی است توسط مقامات هند قبل و بعد از تصمیمشان برای لغو وضعیت خودمختاری کشمیر صورت گرفته و همچنین تهدیداتی که این تصمیم و این اقدامات برای صلح و امنیت بین‌المللی دارند، اشاره کرد.