نشریه آلمانی: بلال اردوغان؛ وزیر نفت داعش

  • انتشار: ۱۶ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 11697

یک روزنامه آلمانی تأکید کرد که دستهای “بلال اردوغان” پسر رئیس جمهور ترکیه در قاچاق نفت سرقت شده توسط داعش آلوده است.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم، روزنامه ” Handelsblatt” تأکید کرد، با وجود تلاشهای بلال اردوغان برای ارائه چهره‌ای مثبت از خود، گذشته او سرشار از لکه‌های سیاهی است که درستی اتهامات روسیه علیه او درخصوص همکاری با داعش در قاچاق نفت را ثابت می‌کند.

این روزنامه آلمانی، به مشکوک شدن دادستانی کل ترکیه به بلال اردوغان در سال 2013 به خاطر دست داشتن در پول شویی و همکاری او با پدرش در این جرم اشاره کرد.

روسیا الیوم به نقل از این روزنامه آلمانی تأکید کرد که دادستانی ترکیه مدارکی را در این زمینه جمع آوری کرده بود که شامل عکسها و مکالمات ضبط شده تلفنی اردوغان با پسرش می شد، و اردوغان در این مکالمات از بلال خواسته بود “از همه پولهای موجود در خانه خلاص شود”.

این روزنامه آلمانی خاطرنشان کرد، در اوایل سال 2014 مکالمه‌ای تلفنی در خصوص تحویل 10 میلیون دلار ضبط شد، اما مشخص نشد که چه کسی باید این پول را فراهم می کرد، به همین دلیل این احتمال مطرح شد که این ماجرا مربوط به خطوط لوله نفت است.

Handelsblatt به سخنان “عمران الزعبی” وزیر اطلاع رسانی سوریه در نوامبر گذشته اشاره کرد که گفته بود، نفت سرقت شده توسط داعش به وسیله کامیونهای نفت کش شرکت “بلال اردوغان” منتقل می شود. و بلال اردوغان نفت خام و آثار باستانی سرقت شده سوریه را خریداری می کند.

این روزنامه آلمانی تأکید کرد، اردوغان همچنین به قاچاق نفت سرقت شده از عراق توسط داعش، به کشورهای آسیایی متهم است؛ به صورتیکه عراقی‌‌ها به دلیل همین اتهامات او را “وزیر نفت” داعش می نامند.

رسانه‌های ترکیه نیز بارها این سؤال را مطرح کرده‌اند که کشتی‌های وابسته به بلال اردوغان نزدیک آبهای سوریه چه می کنند.