نحوه مقابله کره شمالی با کرونا مورد ستایش جامعه جهانی قرار گرفت

  • انتشار: ۱۶ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82412

برخی کشور‌های جهان با اشاره به کنترل شیوع ویروس کرونا در کره شمالی آن را نتیجه اقدام سریع کیم جونگ اون، رهبر این کشور عنوان و او را تمجید کردند.

روزنامه برزیلی «آگوا وِرد» در گزارشی ضمن ستایش اقدامات رهبر کره شمالی در مقابله با ویروس کرونا نوشت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و رئیس حزب کارگر این کشور در راستای پیاده سازی اصل اول که همان توجه به مردم است عمل می‌کند. تلاش‌های او برای مردم فداکارانه است.

روزنامه مصری «الاخبار الماسای» (Al Akhbar Almassay) نیز در مطلبی با اشاره به توانایی‌های رهبر کره شمالی در کنترل شرایط دشوار این کشور نوشت: فلسفه سیاسی رئیس کیم عشق ورزیدن و تلاش‌های فداکارانه برای خیر مردم است و همین موجب کسب محبوبیت او در کره شمالی و حمایت عمومی از اوست.

مدیر موسسه روسی کیمیلسونگیزم نیز در ستایش رهبر کره شمالی گفت: کیم جونگ اون مردم را به طور بی وقفه راهنمایی می‌کند تا آن‌ها را به سعادت برساند.

به نوشته باشگاه خبرنگاران؛ شخصیت‌های کمیته ملی اتیوپی در مرکز مطالعات کیمیلسونگیزم این کشور تاکید کرده اند که برخی کشور‌ها به شیوه حکومت داری کیم جونگ اون که در جهت هدایت مردم است، حسادت می‌کنند و به همین دلیل سعی در مقابله با آن دارند.