نتایج انتخابات آمریکا؛ بایدن در یک قدمی کاخ سفید

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 97123

جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ و پیش افتادن در دو ایالت جورجیا و نوادا و حرکت شانه به شانه دو رقیب در پنسیلوانیا ، نامزد دموکرات ها در یک قدمی کاخ سفید قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا از فاکس نیوز و یو اس ای تودی ، بایدن ۱۶ رای الکترال ایالت حساس میشیگان را به خود اختصاص داد تا اختلاف خود را با ترامپ افزایش داده و برای کسب ۲۷۰ رای الکترال تنها نیاز به ۶ رای الکترال دیگر داشته باشد.

بنابر این، در صورتی که بایدن بتواند “در هر یک از ایالت های باقی مانده” از جمله نوادا با ۶ رای الکترال، جورجیا با ۱۶ رای الکترال، پنسیلوانیا با ۲۰ رای الکترال و آریزونا با ۱۱ رای الکترال پیروز شود، کلید کاخ سفید را از ترامپ دریافت خواهد کرد. بیشتر آرا این ایالت ها شمرده شده و بایدن تا کنون پیشتاز این ایالت ها است.

بایدن به پیروزی در نوادا و آریزونا نزدیک تر شد

جدیدترین آمار منتشر شده از آرای ریاست جمهوری در ایالت‌های نوادا و آریزونا، نشان از افزایش برتری نامزد حزب دموکرات در این ۲ ایالت دارد.

ستاد ترامپ: انتخابات تمام نشده است

ستاد انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۲۰ با اشاره به خبرهای منتشره مبنی بر اینکه جو بایدن تا دقایقی دیگر اعلام پیروزی کرده و آرا به نفع وی در حال تغییر است، اعلام کرد که “انتخابات تمام نشده است”.

افغانستان ۶۰ درصد از خبرنگاران خود را از دست داده است

این ستاد اعلام کرده که “پیش‌بینی غلط در باره اینکه بایدنبرنده انتخابات چهار ایالت باقیمانده است نادرست بوده و هنوزتا اعلام نتیجه نهایی وقت زیادی مانده است.ما اطمینان داریم در جورجیا برگه‌های ‌رای به صورت نامناسبی جمع‌آوری شده و در نهایت ترامپ در آنجا پیروز خواهد شد”.

وی گفت که کارهای غیرقانونی هم در پنسیلوانیا رخ داده و مقامات انتخاباتی به شکل معناداری برای ناظران قانونی در مراکز شمارش آرا مانع ایجاد کردند.در دادگاه به نتیجه دلخواهمان رسیدیم.

بازشماری آرا در ایالت جورجیا

معاون فرماندار ایالت جورجیا اعلام کرد که به دلیل اختلاف کم آرای دونالد ترامپ و جو بایدن ، این احتمال وجود دارد که آرا در این ایالت بازشماری مشود.

آنها اعلام کرده اند که نشانه‌ای از تقلب گسترده ندیده اند.

پنسیلوانیا آبی شد
بنابر اعلام رسانه های آمریکا در ادامه شمارش آرا در ایالت پنسیلوانیا، آرای این ایالت به نفع بایدن تغییر کرد.
بنابر این گزارش، نتیجه شمارش آرا در پنسیلوانیا که تا ساعتی پیش به نفع ترامپ جریان داشت، با ورود آرای پستی دیگر و آغاز شمارش این ارا به نفع بایدن تغییر کرد .
بنابر گزارش ها، با توجه به آرای شمارش شده در ایالت پنسیلوانیا بایدن تاکنون ۳۲۹۵۳۱۹ رای و ترامپ ۳۲۸۹۷۲۵ رای بدست آورده اندکه اختلاف رای بایدن با ترامپ در این ایالت به حدود ۵۵۹۴ رای می رسد.

کشف اسناد «فوق محرمانه» از خانه ترامپ در فلوریدا

آخرین شمارش آرا در ایالت‌های باقی‌مانده تا لحظه انتشار خبر/بایدن در جورجیا پیش افتاد

– پنسیلوانیا            با شمارش ۹۸ درصد آرا –  ترامپ: ۴۹.۴ / بایدن: ۴۹.۵                                     – دارای ۲۰ رای الکترال 
 -کارولینای شمالی   با شمارش ۹۴ درصد آرا –  ترامپ: ۵۰.۱ / بایدن: ۴۸.۷                                      – دارای ۱۵رای الکترال 
 -جورجیا                 با شمارش ۹۹ درصد آرا –  ترامپ: ۴۹.۴ / بایدن: ۴۹.۴ /(بایدن با ۹۱۷رای بیشتر/- دارای ۱۶ رای الکترال
 -آلاسکا                  با شمارش ۵۰ درصد آرا – ترامپ: ۶۲.۱ / بایدن: ۳۳.۵                                      – دارای ۳رای الکترال 
 -نوادا                     با شمارش ۸۹ درصد آرا –  ترامپ: ۴۸.۵ / بایدن: ۴۹.۴                                     – دارای ۶ رای الکترال
تاکنون بایدن ۲۶۴ رای الکترال و ترامپ ۲۱۴رای الکترال بدست آورده اند. اگر بایدن ۱۶ رای الکترال جورجیا را بدست آورد، راهی کاخ سفید خواهد شد.

در مورد سلمان رشدی

ممکن است بایدن بزودی اعلام پیروزی کند

روزنامه واشنگتن پست آمریکا در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت: بایدن ممکن است بزودی اعلام پیروزی کند.
بایدن هم اکنون دارای ۲۶۴ رای الکترال در مقابل ۲۱۴ رای الکترال ترامپ است.
بایدن در شمارش ارای دو ایالت نوادا و جورجیا از پنج ایالت باقیمانده از رقیب خود پیش افتاده است و برای ورود به کاخ سفید تنها به ۶ رای الکترال دیگر نیاز دارد.

مکث کوتاه در به روز کردن نتایج

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد که مکث کوتاهی در به روز کردن نتایج شمارش آرا در ایالت های باقیمانده ایجاد شده است.

این شبکه به نقل از مسئول انتخابات یکی از شهرهای فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا افزود: دیروز برای رسیدگی به برخی شکایات توقفی داشتیم، اما مهم است که همچنان شمارش آرای ماخوذه قانونی ادامه یابد.

در حال حاضر، دونالد ترامپ با حدود ۲۰ هزار رأی از بایدن در ایالت پنسیلوانیا پیش است. با ورود آرای پستی و غیرحضوری، به ویژه از اطراف شهر فیلادلفیا، این اختلاف کاهش یافته است.

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با طرح شکایت خواهان توقف شمارش آرا شده بود اما دادگاه عالی پنسیلوانیا این درخواست را رد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟