نبیل: اسناد میلیون‌ها دالر اخاذی «غنی» را در محکمه‌ علنی ارائه می‌کنم

  • انتشار: ۴ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69483

«رحمت الله نبیل» در واکنش به اظهرات غنی مبنی بر محاکمه او وعبدالله، می گوید انتخابات یک هفته به تعویق افتد تا اسناد میلیون‌ها دالر اخاذی غنی را در محکمه علنی ارائه کند.

غنی شب گذشته در مصاحبه‌ای در پیوند به اتهامات وارده از سوی رحمت الله نبیل و عبدالله گفت که در صورت پیروزی این دو نامزد انتخابات را به محکمه می‌فرستد.

اما نبیل در واکنش به این سخن می گوید: به همان محکمه‌ تروریستان را برائت داده و جاسوس و دزد را با اخاذی برای کمپاینش ، آزاد می‌کند.

نبیل افزوده: من پیشنهاد می‌کنم، انتخابات یک هفته به تعویق بی‌افتد و من اسناد میلیون‌ها دالر اخاذی و خیانت ایشان را در محکمه‌ علنی عرضه می‌کنم. از گرفتن پول از آى اس آى در كمپاين‌هاى سال 2014 گرفته تا به پيشفروش قراردادها و روابطش با شبكه تروريستى حقانى. بعدش مردم ما قضاوت كنند كه كی‌ها قابل محاكمه هستند؟!

پیش از این نبیل و داکتر عبدالله ادعا کرده اند که رییس جمهور غنی خلیل‌فیروزی متهم اصلی قضیه کابل‌بانک را در بدل 30 میلیون دالر از زندان آزاد کرده است. آنان گفته که غنی از این پول در کمپاین‌های انتخاباتی اش مصرف می‌کند.

با این وجود، غنی گفته که برای بررسی تمامی اتهامات آقای نبیل و عبدالله آماده است و اگر آنان نتوانند این ادعاهای شان را ثابت کنند باید به زندان بروند.