ناپدید شدن ۲۰ شی لاکچری از وزارت خارجه آمریکا/پمپئو مظنون است!

  • انتشار: ۱۷ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 118328

گزارش شده بازرس کل وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی و تحقیق درباره ناپدید شدن دست کم ۲۰ شی گرانقیمت و خاص از محل نگهداری هدایای با ارزش و لوکس این وزارتخانه است.

مقام‌های وزارت خارجه آمریکا گفته‌اند، بیشتر اشیای گم شده هدایایی بودند که آمریکا قصد داشت تا آنها را به سایر کشورها بدهد و بسیاری هم نشان‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده هستند.

این جزئیات پس از آن منتشر شد که نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش کرد وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی مفقود شدن یک بطری ویسکی به ارزش ۵۸۰۰ دالر است که دولت ژاپن آن را ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ به مایک پمپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ هدیه داده بود.

یک پرونده وزارت خارجه که روز چهارشنبه منتشر شد شامل مجموعه‌ای از هدایایی است که در طول سال ۲۰۱۹ به چندین مقام دولتی از جمله پمپئو و ترامپ اهدا شدند.

ویلیام بورک، وکیل پمپئو در بیانیه روز چهارشنبه خود به هیل گفت که موکلش دریافت چنین هدیه‌ای را از دولت توکیو به یاد نمی‌آورد.

وی ادامه داد: پمپئو اصلا به یاد نمی‌آورد که چنین هدیه‌ای گرفته باشد و اطلاعی هم بابت اینکه چه اتفاقی افتاده، ندارد. او همچنین از هرگونه تحقیق درباره محل آن بی‌اطلاع است. او نمی‌داند وضعیت این بطری چگونه بود.

نیویورک تایمز نیز روز چهارشنبه گزارش کرد که پمپئو روزی که این هدیه از دولت توکیو رسید، در سفر به عربستان بود.

به نوشته ایسنا، درحالیکه مقام‌های آمریکایی هدایای کمتر از ۳۹۰ دالر را می‌توانند برای خودشان نگه دارند، باید بقیه هدایا را در صورتی که بخواهند نگه دارند، خریداری کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *