ناتو در حال بررسی افزایش سربازان این سازمان در افغانستان است

  • انتشار: ۱۱ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 21501

دبیر کل سازمان نظامی ناتو وضعیت بد امنیتی افغانستان را یک چالش می‌داند و به همین خاطر روی فرستادن نیروهای بیشتر درافغانستان فکر می‌کند.

به اساس گزارش روزنامۀ ولت ام زونتاگ، ینس استولنبرگ، دبیر کل سازمان نظامی ناتو یا پیمان اتلانتیک شمالی گفته‎‌است، این سازمان در حال حاضر موضوع اینکه، “آیا تعداد سربازانش را در چارچوپ حمایت ماموریت قاطع در افغانستان افزایش دهد یا خیر؟” را مورد بررسی قرار می دهد.

آقای استولنبرگ اظهار نموده که سازمان ناتو روی این نکته هم‌چنین فکر می‌کند که ماموریت حمایت قاطع نه‌ تنها سال به سال بلکه در یک فاصلۀ زمانی بزرگ‌تر نیز تمدید شود.

دبیر کل سازمان نظامی ناتو این را نیز گفته‌است که قرار است در این مورد در ماه می سال ۲۰۱۷ یعنی سال جاری تصمیم گرفته شود.

این در حالی‌ست که در حال حاضر، ۱۳ هزار تن از سربازان خارجی، زیر چتر سازمان ناتو در افغانستان، که نقش‌شان بیش‌تر مشوره‌دهی است، حضور دارند.‌

آقای استولنبرگ، درعین حال روی مبارزۀ جدی علیه تروریسم تاکید دارد و می‎افزاید که در آینده می‌خواهد که بیش‌تر از پیش علیه تروریسیم اقدام کند.

او هم‌چنان علاوه نمود که سازمان نظامی ناتو یا پیمان اتلانتیک شمالی، توانایی لازم برای نبرد با تروریسم را را در عراق و افغانستان دارد.

قرار است تصمیم نهایی سازمان نظامی ناتو روی اعزام نیروهای بیش‌تر در افغانستان،  در پایان ماه می و در دیدار با سران کشورهای عضور این سازمان اعلام شود.