موگرینی: پیر شدن جمعیت اروپا نیاز به مهاجرین را افزایش می دهد

  • انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 17878
موگرینی

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر این باور است که با بالا رفتن سن جمعیت، کشورهای اروپایی به مهاجران نیاز دارند. از ابتدای امسال تاکنون بیش از 8500 مهاجر که قصد رسیدن به اروپا را داشته اند، در دریا نجات یافته اند و 227 نفر نیز ناپدید شده یا جان باخته اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ؛ فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی تاکید کرد: اروپا با پیر شدن جمعیت به مهاجرت نیاز دارد و تنها راه برای حل و فصل بحران مهاجرت، از طریق همکاری است و نه بستن مرزها.

وی در مراسم افتتاحیه نشست اروپا-آفریقا در خصوص مهاجرت در پایتخت مالت، تصریح کرد: من معتقدم که اروپایی ها باید درک کنند که ما برای اقتصادمان نیاز به مهاجر داریم. با توجه به پیر شدن جمعیت، مهاجرت برای اروپا ضروری است.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از 8500  مهاجر که قصد رسیدن به اروپا را داشته اند، در دریا نجات یافته اند و 227 نفر نیز ناپدید شده یا جان باخته اند.

موگرینی افزود: آفریقا نیز به نوبه خود باید هزینه قاچاق انسان و از دست رفتن جان مردم را در نظر بگیرد. حداقل 4500 نفر که اکثر آنها آفریقایی بوده اند، طی سال گذشته برای رسیدن به ایتالیا، در دریا غرق یا ناپدید شده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: مهاجرت را تنها می توان از طریق همکاری و مشارکت مدیریت کرد. بستن مرزها یک پاسخ یا یک راهکار نخواهد بود.