موافقت اتحادیه اروپا با کمک ۴۰ میلیون یوریی به کودکان افغانستان

  • انتشار: ۱۲ سرطان ۱۴۰۱
  • سرویس: بین المللتیتر 2
  • شناسه مطلب: 131548

اتحادیه اروپا برای حمایت از کارزار تطبیق واکسین پولیو و حمایت از کودکان در افغانستان دو بسته کمکی را به ارزش ۴۰ میلیون یورو اعلام کرده است.

این بودجه قرار است در اختیار صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) و سازمان جهانی صحت قرار گیرد.

یونیسف گفته است که اتحادیه اروپا ۲۵ میلیون یورو برای واکسیناسیون پولیو و ۱۵ میلیون یورو برای حمایت از کودکان در افغانستان اختصاص می‌دهد.

این نهاد گفته است که با بدترشدن وضعیت اقتصادی افغانستان، کودکان در سراسر کشور با خشونت و سایر تهدیدات برای امنیت خود مواجه هستند.

یونیسف افزوده است که بسیاری از کودکان و جوانان احساس می‌کنند مجبور به کار هستند و برخی از آن‌ها سفر خطرناک خارج از افغانستان را انتخاب می‌کنند.

به گفته‌ی یونیسف، در سال گذشته ۸۸ درصد از خانوارها حداقل یک فرزند داشتند که در شرایط سخت بیرون از خانه کار می‌کرد.

وانت برانت، سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان سفر کودکان را خطرناک خوانده و گفته است که کودکان مهاجر در معرض خطر خشونت، استثمار و سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

او افزوده به همین دلیل است که اتحادیه اروپا ۱۵ میلیون یورو به یونیسف کمک می‌کند تا به شناسایی پسران و دخترانی که به کمک نیاز دارند و کودکانی که در معرض خطر مهاجرت یا عودت‌کننده به افغانستان اند، کمک کند.

خشک‌سالی شدید در غور کِشت زعفران را متضرر کرده است

علاوه بر این، اتحادیه اروپا ۲۵ میلیون یورو به یونیسف و سازمان جهانی صحت برای حمایت از کارزارهای واکسیناسیون پولیو در سراسر کشور، به‌ویژه در مرزهایی که ممکن است کودکان در آن تردد کنند، کمک می‌کند.

محمد ایویا، نماینده یونیسف در افغانستان گفته است که این بودجه به یونیسف و سازمان جهانی صحت اجازه می‌دهد تا تلاش‌های واکسیناسیون فلج کودکان را تقویت کنند و اطمینان حاصل شود که همه‌ی کودکان در کشور و کسانی که از نقاط عبوری عبور می‌کنند، در برابر پولیو واکسینه می‌شوند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟