ممنوعیت تیک تاک برای افراد کم سن و سال

  • انتشار: ۶ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 105263

درپی مرگ دختر بچه ۱۰ ساله ایتالیایی که در چالش آنلاین تیک تاک اتفاق افتاده بود این کشور دستور منع استفاده و مسدود کردن این برنامه برای افراد کم سن را داد.

سازمان حمایت از دیتای ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این سازمان در پی مرگ وحشتناک یک دختر ۱۰ ساله در پالرمو تصمیم گرفت تیک تاک در ایتالیا را محدود کند و براساس این محدودیت‌ها اپلیکیشن تیک تاک اجازه پردازش اطلاعات کاربرانی که مطابق با الزام سنی اجبار شده از سوی این سازمان نیستند را ندارد.

این ممنوعیت موقت تا ۱۵ فوریه ادامه خواهد داشت. دیده بان ایتالیایی با توجه به این که تیک تاک اعلام کرده مرکز اصلی فعالیتش در ایرلند دایر خواهد بود درباره این محدودیت به مقامات حمایت از دیتای ایرلند اطلاع داده است. رونزولی، رییس کمیسیون کودک و نوجوان ایتالیا در توییتر ممنوعیت وضع شده در تیک تاک را به موقع و مناسب توصیف کرد و گفت: ایمنی خردسان باید به هر قیمتی حفظ شود و نمی‌توانیم اجازه دهیم اتفاقی مانند آنچه که در پالرمو اتفاق افتاد تکرار شود و یک شبکه اجتماعی در یک خودکشی سهیم باشد.

تیک تاک پیش از این در ایتالیا به عدم توجه کافی به حمایت از خردسالان و نقض حریم خصوصی دیتا متهم شده بود. این شبکه اجتماعی متهم شده سیاست‌های ضعیفی دارد که به کاربران پایینتر از ۱۳ سال اجازه می‌دهد مقررات مربوط به محدودیت سنی را دور بزنند.