ملا برادر برای اولین بار مقابل دوربین های خبری ظاهر شد/ طالبان خواستار بهبود روابط با روسیه است

  • انتشار: ۷ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 62785

ملاعبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان برای نخستین بار مقابل دوربین‌های خبری دنیا و در قالب هیئت نمایندگان طالبان امروز در نشست مسکو حاضر شده است. 

به گزارش اسپوتنیک؛ وی در سخنرانی خود در کنفرانسی که به مناسبت صدمین ساگرد روابط دیپلماتیک میان روسیه و افغانستان در مسکو برگزار شده از بهبود روابط این گروه با فدراسیون روسیه سخن گفت.

وی ابراز داشت که جنبش طالبان متعهد به صلح است و از برقراری آرامش و امنیت در افغانستان پشتیبانی می کند. 

گفتنی است هیئت طالبان در نشست مسکو را ملا عبدالغنی برادررهبری می کند. علاوه بروی، شیر محمد عباس استانکزی، شیخ شهاب الدین دلاور، شیخ الحدیث سید رسول، مولوی عبدالسلام حنفی، ملا محمد فاضل آخوند، مولوی امیرخان متقی، ملا عبدالطیف منصور، قاری دین محمد حنیف، محمد سهیل شاهین، ملا خیرالله خیرخواه، مولوی محمد نبی عمری، ملا نورالله نوری و مولوی محمد حسن نیزبه نماینگی از گروه طالبان دراین کنفرانس شرکت دارند. 

مسکو امروز میزبان یک نشست ویژه‌ به مناسبت یکصدمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک خودش با کابل است.

لازم به ذکر است اولین میزبانی مسکو از چهره‌های سیاسی افغانستان و طالبان اوایل ماه فبروری بود که در پایان آن نشست، سیاسیون افغانستان و طالبان توافق کردند تا دومین دیدارشان در ماه اپریل (اواخر حمل) در دوحه پایتخت قطر باشد. اما این دیدار نزدیک به زمانی که قرار بود انجام شود، لغو شد.