مقام روس: پایگاه های نظامی این کشور در سوریه به فعالیت خود ادامه می دهد

  • انتشار: ۱۶ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 33004

یک مقام وزارت خارجه روسیه گفت: به احتمال زیاد، هر دو پایگاه نظامی این کشور در خاک سوریه بعد از پایان جنگ با داعش هم به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

الیگ سیرومولوتوف یکی از معاونین وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که سطح گستردگی خارج سازی نیروهای نظامی روسی از خاک سوریه بعد از پیروزی کامل بر گروه تروریستی داعش در این کشور، به شرایط و روند آتی اوضاع در سوریه بستگی خواهد داشت، ولی هر دو پایگاه نظامی روسیه در این کشور، به احتمال قوی، به فعالیت خویش ادامه خواهند داد.

لازم به یادآوری است که “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در ماه مارس سال 2016 و با توجه به پایان موفقیت آمیز وظایف نظامی در سوریه ، دستور خارج سازی بخش اعظم نیروهای نظامی-هوایی روسیه از این کشور را صادر نمود.

در عین حال روسیه بعد از آن نیز اجرای تعهدات خویش برای ارسال تسلیحات و فناوریهای نظامی مورد نیاز ارتش سوریه و آموزش نیروهای ویژه نظامی این کشور را ادامه داد.

سیرومولوتوف همچنین یادآور شد که اگر مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش در خاک سوریه، به حداقل خویش و حدود 5 درصد رسیده، ولی گروه تروریستی «جبهه النصره» همچنان در برخی مناطق سوریه فعالیت داشته و مبارزه با آنها ادامه دارد. ضمن اینکه باندهای تروریستی دیگر و برخی شاخه های جدا شده از گروه‌های مسلح، هر از چند گاهی یکبار در سوریه فعال می شوند که لازم است با آنها مقابله موثر شود.

این مقام روس، مهمترین وظیفه نیروهای نظامی-هوایی روسیه را حمایت و پشتیبانی از نیروهای دولتی سوریه، بر اساس درخواست رسمی مقامات دمشق نامید.