مسکو: صبر روسیه در اختلاف با آمریکا رو به پایان است

  • انتشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 26296

دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین بر این باور است که صبر و تحمل مسکو در اختلاف و تنش دیپلوماتیک با آمریکا رو به پایان است.

به گزارش رویترز، در حالی که آمریکا در سال 2016 میلادی با اخراج تعدادی از دیپلومات های روسی، اموال و دارایی های دیپلوماتیک روسیه در خاک آمریکا را توقیف کرده، کاخ کرملین اعلام کرده است که صبر و تحمل روسیه نسبت به این تنش و مناقشه دیپلوماتیک رو به پایان است.

دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: از دیدگاه قوانین بین المللی، روسیه نمی تواند برای یک مدت زمان طولانی، نسبت به این اقدام آمریکا واکنش نشان ندهد و هیچ گونه تدابیر و اقدامات تلافی جویانه‌ای اتخاذ نکند.

وی تصریح کرد: ولی در عین حال انتظار داریم که همکاران آمریکایی ما در نهایت نوعی اراده و عزم سیاسی را نشان دهند و نقض قوانین بین المللی را اصلاح کنند.

وی اشاره‌ای به تدابیر و اقدامات تلافی جویانه احتمالی روسیه در برابر آمریکا نکرده است.

در ماه دسامبر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا دستور اخراج 35 دیپلومات روسی را به اتهام مشارکت در هک کردن انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آمریکا صادر کرد. مقام های آمریکایی همچنین 2 ساختمان دیپلوماتیک روسیه در مریلند و لانگ آیلند را نیز توقیف کردند.

مسکو هر گونه اتهام مطرح شده درباره دست داشتن مقام های رسمی و سیاسی این کشور در هک کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده است. مسکو تاکنون این اقدامات آمریکا را تلافی نکرده و اعلام نموده است که منتظر بهبود روابط با آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ است.