مردی با پرداخت ۱۲ هزار دالر بیت کوین درخواست فلج کردن نامزدش را داشت

  • انتشار: ۲۲ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللگوناگون
  • شناسه مطلب: 110256

در اتفاقی عجیب و نادر مردی حدود ۱۲ هزار دالر بیت کوین به مهاجمی پرداخت کرده تا نامزد سابقش را فلج کنند. پولیس پس از اطلاع از این ماجرا این مرد را دستگیر کرد. پولیس گفت این شخص متهم به پرداخت ۱۰ هزار یورو (۸ هزار و ۷۰۰ پوند؛ ۱۲ هزار دالر) بیت کوین برای فلج کردن نامزد سابقش است. این مرد توسط پولیس ایتالیا و یوروپل تحت تعقیب ردیابی شد و گفته شده که خانم مورد نظر سالم است و مشکلی برایش پیش نیامده است.

پولیس ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای گفت: متهم یک متخصص ۴۰ ساله IT از منطقه شمالی لومباردی است که ادعا می‌شود چند ماه پس از قطع رابطه با نامزد سابقش در ژوئیه سال ۲۰۲۰ به دارک وب رفت، او از طریق یک وب سایت در دارک وب با یک واسطه تماس گرفته و به دنبال استخدام فردی برای اسیدپاشی به نامزد سابق خود و فلج کردن او می‌گشت. به گفته پولیس، علی‌رغم پرداخت قسط اول از پول، او همچنان با نامزدش در ارتباط بوده و برای او هدیه می‌فرستاد.

رسانه‌های ایتالیایی با استناد به دستور بازداشت اعلام کردند که این حمله قرار بود به صورت سرقت صورت گیرد. این رسانه‌ها افزودند که مظنون دو سال با این زن نامزد بود و آدرس خانه و حتی مشخصات حساب فیسبوک این خانم را به مهاجم داده بود.

مقامات ایتالیایی در این بیانیه اعلام کردند که پولیس یک کشور اروپایی درباره رد و بدل شدن پیام‌های مشکوک به آن‌ها هشدار داده بودند. در خواست حمله این مرد برای آسیب به نامزدش از طریق شبکه Tor که نرم افزار محرمانه‌ای که برای دسترسی به دارک وب است ارسال شده بود.

یوروپول گفت که توانست با یک تجزیه و تحلیل رمزنگاری فوری و پیچیده فرد فرستنده Bitcoin در ایتالیا را ردیابی کند. پس از آن پولیس ایتالیا توانست جزئیات بیشتری را درباره فرد ارائه دهنده ارز رمزنگاری به دست آورد. به گفته رسانه‌های ایتالیایی، خانه مظنون در میلان در اواخر ماه فوریه مورد تفتیش قرار گرفت و گفته می‌شود که با شروع جستجو درباره این موضوع، وی حمله به نامزدش را از طریق رایانه خود متوقف کرد.

گفته می‌شود این مرد در حال حاضر به اتهام آزار و اذیت شدید و اقدام به اسیدپاشی در حبس خانگی به سر می‌برد.

منبع: yjc