مردم آمریکا میگویند «ترامپ» همدست روسیه است!

  • انتشار: ۷ حمل ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 55289
پوتین و ترامپ

به‌رغم گزارش بازرس رابرت مولر، نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از آمریکایی‌ها همچنان باور دارند دونالد ترامپ با روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ همکاری کرده است.

به گزارش خبرگزاری اطلس، گرچه تحقیقات رابرت مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات آمریکا دونالد ترامپ را از اتهام تبانی تبرئه کرده است اما تقریبا نیمی از آمریکایی‌ها به همکاری رئیس‌جمهوری کشورشان با روسیه معتقد هستند. گزارش تحقیقات ۲۲ ماهه مولر به تازگی تقدیم کنگره شده است.

گزارش ویلیام بار، دادستان کل آمریکا درباره تحقیقات مولر هم نتوانست نظر جامعه آمریکا را درباره ارتباط ادعایی دونالد ترامپ با روسیه تغییر دهد یا از درخواست مردم برای کسب اطلاعات بیشتر بکاهد. براساس خلاصه گزارش ویلیام بار که یکشنبه منتشر شد، مولر هیچگونه مدرکی دال بر توطئه کمپین ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ به دست نیاورده است اما رئیس‌جمهوری آمریکا را از مساله مانع‌تراشی در روند تحقیقات تبرئه نکرد.

ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت، در پاسخ به اتهامات همدستی و مانع‌تراشی در روند اجرای عدالت، ۴۸ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی رویترز-ایپسوس معتقدند “ترامپ یا فردی در کمپین او با روسیه برای نفوذ در انتخابات ۲۰۱۶” همکاری کرده است. ۵۳ درصد از پاسخ‌دهندگان هم تاکید دارند ترامپ برای “توقف تحقیقات درباره نفوذ روسیه در دولتش” تلاش کرده است.