مذاکرات ترکیه برای اعزام نیروهای بین‌المللی به قدس اشغالی

  • انتشار: ۲۵ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 112839

نایب رئیس هیئت نمایندگی ترکیه در مجمع پارلمانی ناتو از گفت‌وگوهای آنکارا برای اعزام نیروهای نظامی بین‌المللی به قدس اشغالی خبر داد.

احمد برات چونکار، نایب رئیس هیئت نمایندگی ترکیه در مجمع پارلمانی ناتو در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که کشورش درحال گفت‌وگو با رهبران دیگر کشورها درباره اعزام نیروی نظامی بین‌المللی به قدس اشغالی است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا ترکیه قصد دارد پیش نویس مجور اعزام نیروی نظامی به قدس را ارائه کند، گفت: دولت هیچ پیش نویس مجوزی برای اعزام نیروهای نظامی به قدس به پارلمان ارائه نکرده است. ممکن است دولت در حال تهیه پیش‌نویس مجوز برای ارائه آن به پارلمان باشد، اما ما تاکنون هیچ اطلاعاتی در این باره دریافت نکرده‌ایم.

چونکار ادامه داد: آنکارا با دیگر کشورها و سازمان همکاری اسلامی درحال بررسی موضوع اعزام نیروهای بین‌المللی به قدس است و من معتقدم که این مسئله همچنان در حد گفت‌وگو و بررسی است؛ چراکه این موضوع تنها به ترکیه مربوط نمی‌شود و نیازمند یک موضع یکپارچه بین‌المللی است. به همین دلیل گفت‌وگوها در این باره برای فراهم کردن زمینه اعزام این نیروها ادامه دارد و تا بدین لحظه نتایج قابل توجهی در این زمینه به دست نیامده است.

وی افزود: زمانی که تصمیم به اعزام نیروهای صلحبان به قدس شود، آن زمان ترکیه پیش نویس مجوز مشارکت و حضور نظامیانش در میان این نیروها را ارائه خواهد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *