مدیر آمازون ثروتمند ترین مرد جهان شد/ درآمد حدود 52 میلیون دالری وی در هر روز

  • انتشار: ۷ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 32598

جف بزوس مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیکی آمازون به دنبال رشد ۱۳ درصدی سهام شرکتش، به صدر رده‌بندی ثروتمندترین‌ میلیاردرهای دنیا صعود کرد.

بلومبرگ نوشت، روز ۲۶ اکتوبر و پس از آنکه ارزش سهام شرکت تجارت الکترونیکی آمازون افزایشی ۱۳ درصدی یافت، جف بزوس مدیر عامل این شرکت عظیم نیز در رده‌بندی ثروتمندترین‌ میلیاردرهای دنیا به صدر جدول بلومبرگ صعود کرد.

به نوشته فوربس، روز پنجشنبه ۲۶ اکتوبر و تنها با گشایش بازارها، سهام آمازون با ۱/۶ درصد رشد روبرو شد که سهم جف بزوس از آن حدود ۷ میلیارد دالر بود. به این ترتیب ثروت خالص جف بزوس ۵۳ ساله به ۹۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دالر رسید، یعنی حدود ۵۰۰ میلیون دالر بیشتر از ثروت بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت.

ثروتمندترین فرد جهان، که بیل گیتس را پشت سر گذاشت مدیرعامل آمازون تنها در سال گذشته میلادی موفق شده بود بیش از ۱۹ میلیارد دالر به دارایی های خود بیفزاید، یعنی حدود ۵۲ میلیون دالر در روز و معادل بیش از ۲ میلیون یورو در ساعت. او هفتمین فرد ثروتمندی است که تا کنون به صدر جدول شاخص های بلومبرگ صعود کرده‌است.

بنا به گزارش مجله فوربس، جف بزوس پیش از این یکبار دیگر نیز در ۲۷ جون امسال و در شرایطی که بازار در اوج رونق خود بود با ۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دالر ثروت در صدر این جدول قرار گرفته بود اما در ادامه و با نوسان بازار به رده های پائین تر نزول کرد.