مخالفت تل‌آویو با پخش اذان در مسجدالاقصی در ماه رمضان

  • انتشار: ۲۵ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 110451

به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، پولیس رژیم صهیونیستی عصر روز سه‌شنبه سیم‌های بلندگو‌های مسجدالاقصی را قطع کرد و مانع از پخش اذان مغرب در نخستین شب ماه مبارک رمضان در این مسجد شد.

کانال ۱۲ تلویوزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که این اقدام به علت برگزاری مراسم یادبود هولوکاست از سوی ارتش این رژیم نزدیک دیوار ندبه در بخش غربی مسجد بوده است.

رسانه‌های خبری همچنین از به صدا درآمدن آژیر‌های هشدار در سراسر اراضی اشغالی و توقف حرکت وسایل نقلیه و آمد و شد عابران خبر دادند.

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم و آن را تجاوز نژادپرستانه به مقدسات و نقض آزادی عبادت عنوان کرد.

او در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: این اقدامات نشان دهنده میزان بی احترامی صهیونیست‌ها نسبت به احساسات مسلمانان در همه جا و ضربه زدن آن‌ها به همه قوانین و هنجار‌های انسانی است.

«نبیل ابوردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین، نیز در بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از پخش اذان در مسجد الاقصی را محکوم کرد.

او از جامعه جهانی خواست تا برای متوقف کردن تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس اشغالی و تجاوزات به مسجد الاقصی اقدام کند.