محقق: مدیریت انتخابات از کنترل خارج شده است

  • انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 71142

«محمد محقق»، عضو تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی با بیان این که انتخابات ریاست جمهوری به بحران رفته می گوید اوضاع از کنترل کمیسیون انتخابات خارج شده است.

محقق امروز (28 عقرب) با شماری از سیاسیون و اعضای شورای ملی به ولایت جوزجان رفته و با جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در اقامتگاهش دیدار کرد.

محقق در این نشست مشورتی گفت: از چهارماه به این سو انتخابات و رای‌گیری در کشور جریان داشته و حالا تلاش این است که به شکل غیرقانونی آرای غیر بایومتریک داخل سیستم شود.

وی با بیان اینکه انتخابات عملا به بحران رفته است اظهار داشت: تادامیچی یاماماتو نماینده خاص سازمان ملل‌متحد در افغانستان هم یک آدم بی‌غیرت و رشوه‌خور است او هم در استخدام حکومت قرار گرفته است.

در همین حال جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری می گوید: من از برخورد تیم دولت‌ساز خیلی نگران هستم، سیاستی که اشرف غنی انجام می‌دهد نه به سیاست افغانیت می‌ماند و نه هم به سیاست انسانیت و رفاقت.

وی به غنی هشدار داد: من از کشیدن سلاح بالای مردم خیلی نگران هستم ، اگر عسکرهایت بار دیگر به اعتراض کنندگان ما قنداق بزند و حمله کند این را بدان که وضعیت تو را بدتر از حالت داکتر نجیب الله خواهیم کرد.

معاون رییس جمهور می‌گوید: تمام بدبختی فعلی از دست همین حکومت وحدت ملی است که من هم معاون اولش هستم اگر محکمه شود من هم حاضر هستم به محکمه می‌روم.