محققان استرالیایی: داروی ضد شپش ظرف ۴۸ ساعت کرونا را از بین می‌برد

  • انتشار: ۲۰ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 82808

به نقل از Antiviral Research بر اساس تحقیقات جدیدی که در دانشگاه موناش استرالیا صورت گرفته است، داروی ایفرمکتین (Ivermectin) که برای از بین بردن شپش سر استفاده می‌شود، قابلیت نابودی ویروس مرگبار کرونا را دارد.

این محققان در ادعای جدید خود می‌گویند:«ما دریافتیم که حتی یک دوز از این دارو می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت RNA ویروس را حذف کند و به طور موثری تمام مواد ژنتیکی ویروس را از بین ببرد.»

به گفته محققان استرالیا «یک دوز این دارو حتی ظرف ۲۴ ساعت هم کاهش قابل توجهی در RNA ویروس ایجاد کرد.»

در حالی که هنوز نحوه عملکرد این دارو مشخص نیست، این دارو احتمالا توانایی سلول‌های میزبان برای از بین بردن ویروس را افزایش می‌دهد.

قدم بعدی این است که دانشمندان برای تعیین مقدار مناسب، اطمینان حاصل کنند که سطح مورد استفاده در شرایط آزمایشگاهی برای انسان در چه اندازه‌ای بی خطر است.

این محققان گفته اند که هنوزهم باید آزمایش های بیشتری برای استفاده از داروی ایورمکتین علیه ویروس کرونا صورت بگیرد. آنها گفته اند که برای تسریع روند کاری شان و اقدام عاجل علیه ویروس کرونا به حمایت مالی نیاز دارند.

 براساس آخرین آمار منتشر شده، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و  ۴۳۱ هزار و ۷۰۶ نفر رسیده است. براساس این آمار،  ۸۲ هزار و ۸۰ نفر در جهان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند و ۳۰۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع: اسپوتنیک