مجلس نمایندگان باز هم در انتخاب منشی و نائب منشی ناکام ماند

  • انتشار: ۱۵ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 65563

مجلس نمایندگان امروز (۱۵ سرطان) دور اول مرحله سوم انتخابات اعضای هیات اداری را برگزار کردند اما باز هم نتوانستند منشی و نائب منشی را انتخاب کنند.

در انتخابات امروز مجلس ۲۱۸ نماینده از حق رای خود استفاده کرده بودند و هر کدام از نامزدان برای احراز پست منشی و نیابت منشی به ۱۱۰ رای تایید نیاز داشتند.

در انتخابات پست منشی مجلس زهره نوروی ۱۰ رای تایید، محمد کریم اتل ۶۲ رای تایید، عبدالرئوف انعامی ۴۶ رای تایید، میردادخان نجرابی ۴۵ رای تایید و عزیزالله الفتی ۴۱ رای تایید به دست آوردند و هیچ‌کدام نتوانستند به این پست هیات اداری مجلس راه یابند.

بنابراین دور دوم مرحله سوم انتخابات منشی مجلس میان آقای انعامی و کریم اتل برگزار می‌شود.

گفتنی است که در انتخابات پست منشی مجلس، ۳ رای سفید و ۱۱ رای باطل نیز از سوی نمایندگان استفاده شده بود.

همچنین، در انتخابات نایب منشی مجلس عبدالنصیر فراهی ۳۷ رای تایید، نیلوفر کوفی ۶۹ رای تایید و جاوید صافی هم ۷۹ رای تایید به دست آوردند و هیچ‌کدام آنان نیز نتوانستند این سمت را از آن خود کنند.

بنابراین دور دوم مرحله سوم انتخابات نیابت منشی میان نیلوفر کوفی و جاوید صافی برگزار می‌شود. در انتخابات نیابت منشی هم ۱۷ رای سفید و ۱۶ رای باطل استفاده شده بود.

مطابق اصول وظایف داخلی مجلس، هرگاه انتخابات مجلس در سه مرحله (۶ دور) نتیجه ندهد، مرحله چهارم میان دو نامزدی که در شش دور انتخابات بیشترین آرای نمایندگان را به خود اختصاص داده‌اند برگزار می‌شود و اگر هیچ‌کدام از نامزدان در مرحله چهارم انتخابات هیات اداری هم نتواند برنده انتخاب شود، نامزدی که در این مرحله بیشترین آرا را کسب کرده با رای علنی نمایندگان در پست مورد نظر انتخاب خواهد شد.